به گروه بهمن برای رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری در قزوین کمک خواهیم کرد

در بازدید اعلایی استاندارد قزوین از شرکت صنایع ایران و بهمن دیزل

پیشرانه -محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین روز چهارشنبه در بازدید از شرکت های صنایع ایران تولید کننده قطعات پرسی و شرکت بهمن دیزل تولید کننده انواع کامیون و کامیونت در شهر صنعتی البرز گفت: من از دیدن این همه تلاش که در مدت بسیار کوتاه انجام شده است خیلی خوشحال و توسعه صورت گرفته توسط بخش خصوصی را تحسین می کنم.

0

پیشرانه -محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین روز چهارشنبه در بازدید از شرکت های صنایع ایران تولید کننده قطعات پرسی و شرکت بهمن دیزل تولید کننده انواع کامیون و کامیونت در شهر صنعتی البرز گفت: من از دیدن این همه تلاش که در مدت بسیار کوتاه انجام شده است خیلی خوشحال و توسعه صورت گرفته توسط بخش خصوصی را تحسین می کنم.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» استاندار قزوین در ادامه افزود: تلاش های صورت گرفته بخشی از تحقق شعار ما میتوانیم است که باید در واحدهای تولیدی شکل بگیرد و گروه بهمن می تواند الگوی مناسبی در بهره وری و سرعت توسعه تولید و اشتغال در استان باشد.

به گفته محمد مهدی اعلایی، در جهت رفع موانع و مشکلات گروه بهمن برای سرمایه گذاری که در استان قزوین با آن مواجه هست کمک خواهیم کرد و در عین حال چنانچه لازم باشد حمایت هایی را در جهت توسعه کار صورت بگیرد، ما این آمادگی را داریم تا در تحقق برنامه های دولت مردمی و صنعت در این استان بهترین فعالیت را داشته باشیم.
در این مراسم علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن ضمن ارائه گزارش از برنامه های توسعه ای گروه بهمن در شرکت بهمن دیزل در خصوص انتقال دو خط تولید به استان قزوین خبر داد و گفت : برنامه های بزرگی برای تولید در استان داریم که با نگاه مثبت دکتر اعلایی استاندار و مسئولین محترم این موضوع به نتیجه خواهد رسید.

حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل ضمن ارائه گزارشی از افزایش ۱۰۰٪ تولید آن شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته و تولید کامیونت جدید فورس در ظرفیت‌های ۶ و ۸.۵ تن در ماه جاری و همچنین از ارائه کامیون کشنده جدید پر قدرت و با تکنولوژی بالا طی دو ماه آینده خبر داد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای بهمن دیزل در تولید انواع کاربری های مورد نیاز ناوگان حمل و نقل باری کشور اظهار داشت: در تکمیل زنجیره ارزش مجموعه در حال انتقال خط تولید شرکت شاسی ساز ایران که تنها تولید کننده شاسی کامیون های سبک و سنگین در کشور است به استان قزوین هستیم که بزرگترین پرس ۵ هزار تنی در کشور را دارد و بدین منظور یک سالن تولید جدید ۶ هزار متری در سایت شماره ۲ شرکت بهمن دیزل در دست ساخت است ، وی گفت: برای انتقال خط تولید این شرکت به قزوین بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری مورد نیاز است که در تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل بهمن دیزل در ادامه از انتقال خط تولید وانت بهمن موتور به استان قزوین خبر داد و گفت: با سرمایه گذاری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومانی با سرعت در حال انجام است و برنامه داریم که حدود ۱۵ هزار دستگاه از این وانت را در سال آینده تولید کنیم و انشاالله این خط تولید در دهه فجر افتتاح رسمی خواهد شد.

در این بازدید حمید منجی رییس هیات مدیره بهمن دیزل و عضو هیات مدیره گروه بهمن با اشاره به اینکه به پیشنهاد مسئولین قضایی و استانی شرکت پوشینه بافت از سوی گروه بهمن خریداری شد و معضل بزرگی که در موضوع معوقات و مشکلات کارگری ایجاد شده بود توسط بهمن با همکاری این عزیران مرتفع گردید و حال انتظار داریم که در رفع مشکلات قانونی برای توسعه فعالیت و ایجاد اشتغال فراموش نشویم که در این موضوع دکتر اعلایی قول مساعدت دادند و به همه ادارات و سازمان های استان در رفع مشکلات دستور ویژه صادر فرمودند.

اکبری مدیر عامل صنایع قطعات ایران از شرکت های زیر مجموعه گروه بهمن در بازدید دکتر اعلایی از خطوط پرس این شرکت با اشاره به شروع طرح توسعه ۲۰ هزار متری و ۱۳.۲۲۰ متر سوله یکپارچه با ارتفاع ۲۰ متر گفت برنامه توسعه اشتغال ۲۰۰ نفر در این شرکت و ساخت سالن های جدید به سرعت در حال انجام است و در همین راستا در ماه گذشته نیز یک سوله ۱۴۰۰ متری با ارتفاع ۹ متری در این واحد احداث و به مجموعه این شرکت اضافه شده است.

استاندار قزوین در ادامه به مدیران استانی دستور همکاری همه جانبه دادند و از مدیرعامل شرکت گاز استان خواستند تا مشکل واحدهای تولیدی در خصوص ایستگاه گاز و انشعاب مربوط به طرح توسعه آن به قید فوریت حل شود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت، سرپرست شرکت شهرک های صنعتی، مدیرعامل شرکت برق و آب منطقه ای، مدیرکل امور مالیاتی، مدیرعامل شرکت گاز و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این بازدید استاندار قزوین را همراهی می کردند.

شهر صنعتی البرز نخستین شهر صنعتی کشور در شهرستان البرز واقع شده است و ۹۶۰ واحد تولیدی دارای پروانه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.