باید موانع پیش روی صنعت شود بر طرف شود

جمعه - 27 اسفند 1400

پیشرانه – نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت: بدور از همه حواشی ها، گروه بهمن و شرکت قطعه سازی کروز در زمینه تولید و دانش فنی موفق عمل کردند.

پیشرانه – نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت: بدور از همه حواشی ها، گروه بهمن و شرکت قطعه سازی کروز در زمینه تولید و دانش فنی موفق عمل کردند.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از سالن های تولیدی سایت ۳ کروز ضمن تایید بر پیشرفت های انجام شده و فعالیت ویژه ارتباط دانشگاه و صنعت که در این شرکت اتفاق افتاده است، با تاکید بر اینکه در بدنه دولت بوروکراسی هایی وجود دارد که در بخش تولید مانع ایجاد می کنند، گفت: به دنبال نظارت بر حسن اجرای قوانین حمایت از تولید هستیم تا موانع موجود را بر طرف شود.

وی با اشاره به اینکه صنعت را به دو بخش تقسیم کرده ایم، بیان داشت: ابتدا اینکه باید موانع پیش روی صنعت بر طرف شود و در گام بعدی نیز تکریم کارآفرین و صنعتگر در اولویت قرار گیرد؛ چرا که اگر بخواهیم در حوزه صنعت موفق و زنجیره های تولید را کامل کنیم و نیز در سطح جهانی مطرح شویم حمایت از کارآفرین به عنوان فردی که چرخ تولید، صنعت و اشتغال را به حرکت در آورده است باید در نظر گرفته شود.

جدی با بیان اینکه در تمام جهان برای صنعتگر و کارآفرین فرش قرمز پهن می کنند، تصریح کرد: کارآفرین موجب افزایش تولید ناخالص ملی، ایجاد ارزش افزوده و توسعه صنعتی و اقتصادی می شود؛ از این رو دولت باید ضمن حمایت از کارآفرینان نوپا، به حفظ کارآفرینان موجود و حمایت از آنان کمک کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی یک صنعت بین المللی است و کسانی در این رقابت موفق می شوند که بر روی دانش تولید و جلب رضایت مشتری تمرکز می کنند، گفت: دو خودروساز ما نه تنها در کیفیت، بلکه در قیمت و خدمات پس از فروش نیز نارضایتی ایجاد کرده اند؛ آن هم به دلیل آنکه مدیریت آن دولتی است و انگیزه ای ذاتی برای توسعه خودرو در مدیران وجود ندارد

وی یادآور شد؛ آزاد شدن واردات خودرو به صورت مدیریت شده می تواند زمینه رقابت تولید کنندگان را فراهم آورد
جدی افزود: دولت باید بر رویکرد نظارت، حمایت و هدایت در این صنعت تمرکز کند، نه اینکه متهم و مسئول پاسخگویی ناکارآمدی ها در صنعت خودروسازی به شمار رود.
نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدور از همه حواشی گروه بهمن و شرکت قطعه سازی کروز در این زمینه موفق عمل کردند، خاطرنشان کرد: به عنوان یک کارشناس صنعت توجه باید به خط تولید، میزان پشتیبانی از دانش فنی، تولید داخل و نیز رقابت پذیر بودن باشد؛ گاهی اوقات صنعتگر و تولید کننده حمایت هم نمی خواهد اما نباید مورد آزار و اذیت نیز واقع شود، بلکه تکریم و احترامش حفظ شود.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟