آغاز فاز جدید همكاری های خودرویی سایپا با خودروسازان روسیه

چهارشنبه - 31 فروردین 1401

پیشرانه – گروه خودروسازی سایپا در راستای سیاست های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط اقتصادی، صنعتی و تجاری با كشورهای همسایه، همكاری های خود را با كشور روسیه وارد فاز جدیدی كرد.

پیشرانه – گروه خودروسازی سایپا در راستای سیاست های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط اقتصادی، صنعتی و تجاری با كشورهای همسایه، همكاری های خود را با كشور روسیه وارد فاز جدیدی كرد.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» گروه خودروسازی سایپا در جهت توسعه فعالیت های برون مرزی كه در ۸ فرمان ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور در بخش صادرات مورد تاكید ویژه قرار گرفته است، مذاكرات خود را با روسیه آغاز كرد، از همین رو در بازدید مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی ایلابوگای جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه از مجموعه سایپا، درباره همكاری های مشترك صحبت و نتایح خوبی حاصل شد.

پس از بازدید مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی ایلابوگای جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه از مجموعه سایپا در خصوص  تولید مشترک با طرف های روسی در منطقه آزاد SEZ آلابوگا، تبادل دانش فنی و امکان استفاده از ظرفیت های علمی و آموزشی هر دو طرف و انتقال دانش در حوزه های IT، نرم افزار، مالی و مهندسی، تفاهم و توافق های صورت گرفت.

همچنین بر اساس توسعه روابط با كشورهای همسایه كه دولت سیزدهم این امر را تكلیف كرده است گروه خودروسازی سایپا درحال مطالعه جهت راه اندازی خط مونتاژ خودروهای اقتصادی خود در بازار روسیه است.

در این میان یكی از برنامه های كه گروه خودروسازی سایپا در سال جاری با جدیت دنبال می كند و این امر به مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی ایلابوگای جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه یادآور شد، افزایش صادرات قطعه به روسیه است؛ طی سال های اخیر قطعات خودرویی مختلفی از جمله رادیاتور، قطعات سیستم تعلیق و قطعات ریخته گری به بازار روسیه صادر شده است.

با توجه به بازار بزرگ روسیه و داشتن مرز آبی مشترك و همچنین رسیدن به بازار اوراسیا گروه خودروسازی سایپا برنامه ریزی كرده است كه سهم بیشتری از این بازار روسیه داشته باشد، لذا تولید و صادرات خودرو و قطعات آن، از موضوعاتی است كه با جدیت پیگیری خواهد شد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟