دستیابی به اهداف توسعه، منوط به افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد است

سه شنبه - 7 تیر 1401

پیشرانه – نخستین همایش کانون کارآفرینی استان تهران با رویکرد توسعه کارآفرینی و برسی چالش های کسب و کار با حضور کارآفرینان مطرح کشور و همچنین نمایندگان مجلس در هتل المپیک تهران برگزار شد.

پیشرانه – نخستین همایش کانون کارآفرینی استان تهران با رویکرد توسعه کارآفرینی و برسی چالش های کسب و کار با حضور کارآفرینان مطرح کشور و همچنین نمایندگان مجلس در هتل المپیک تهران برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» در این همایش به چالش های پیش روی کارآفرینان و ارائه راهکارهای مناسب برای برون رفت از این چالش ها پرداخته شد و کارآفرینان در این همایش تاکید کردند که برای دستیابی به اهداف توسعه ای کشور باید سهم بخش خصوصی در این زمینه افزایش یاید.

رئیس هیات مدیره کانون کارآفرینی استان تهران در اولین همایش کانون کارافرینی این استان گفت : دستیابی به اهداف توسعه ای کشور منوط به افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور است.
علی نقیب با اشاره نقش اهیمت بیشتر کارآفرینان دانشگاهی در مقایسه با دیگر کارآفرینان اظهار داشت: در راستای کارآفرینی، نیاز به توسعه نسل جدیدی از کارآفرینان داریم که قادر به شناخت و کسب مزیت از فرصت‌های کسب ‌و ‌کار در حوزه زیست بوم دانش بنیان ها هستند.

کارافرینی محدود به حوزه اقتصادی نیست و نیازمن بستر سازی حاکمیتی است
علی نقی مشایخی استاد دانشگاه در نخستین همایش کانون کارافرنی استان تهران افزود: دولت از طریق اعمال خط مشی در وزارتخانه ها و موسسات و وضع قوانین کارامد ، ایجاد گسترش روابط با خارج ازکشور و منطقه، حمایت از فعالین و کارافرینان در حوزه سیاسی و اقتصادی می تواند موجب شكوفایی کارآفرینی و خلق ازش افرینی و نواوری شود
وی با اشاره به ادامه حیات کسب و کار هر کارافرینی در ایران برای ادامه حیات خاطر نشان کرد: نیازمند شناخت فرصت ها و گسترش روابط خود با کشورهای منطقه است ونیازمند فضای با ثبات اقتصادی و سیاسی است.

قوه قضاییه کارت بازرگانی کارافرین را به عنوان سند و هویت قانونی نمی پذیرد
سیده فاطمه مقیمی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی در این همایش گفت: ما هنوز مطالبه گری را نیاموخته ایم و فقط از شرایط گله مندیم و خواستار تدوین قوانین و ایجاد شرایط و روابط درست نیستیم .
وی خاطر نشان کرد: اشتغالزایی با کارافرینی متفاوت است در کارافرینی خلق اثری را می بینیم که در جامعه اثرگذار است و ارزش افرینی می کند.

نقش مهم توجه به موانع فرهنگی و معرفتی در کارآفرینی
در ادامه این همایش، عفت شریعتی،نماینده مردم زرند و کوهبنان در ارتباط با کار آفرینی گفت: امروز کشور ما ظرفیت های قابل توجهی برای کارآفرینی دارد.آنگونه نیست که ما در سال ۱۴۰۱ فقط به فکر این باشیم که کارآفرینی فقط در مکان های اداری است.
عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه امروز ما استعداد های قابل توجهی در کشور داریم و صنعت و اقتصاد ما در حال پیشرفت است، بیان داشت: باید زمینه را برای بهره مندی جامعه از کسب و کار و کارآفرینی آماده کنیم و مجلس هم حمایت خودش را اعلام می کند.

باید دغدغه کارآفرینان برای سرمایه گذاری مرتفع شود
محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه نخستین همایش کانون کارآفرینی استان تهران با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده به شمار می رود، تصریح کرد: اما به دلیل عدم پیش بینی شاخص اقتصادی، تورم و…افراد سرمایه خود را به سرمایه پایدار تبدیل و از کشور خارج می شوند.
زنگنه امنیت سرمایه گذاری در ایران را یک ضرورت بر شمرد و بیان داشت: باید بستر سرمایه گذاری در کشور را به درستی فراهم کنیم، تا کارآفرینان بتوانند با کمترین دغدغه بیشترین اثربخشی را در عرصه توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و …فراهم کنند و دولت در ایجاد این بستر و حمایت و مشوق های لازم نقشی اثر گذار دارد.

مجلس به دنبال حل مشکل کارآفرینان است
عباس جهانگیرزاده نماینده مردم پارس آباد و نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی، در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نخستین همایش کانون کارآفرینی استان تهران با تاکید بر اینکه مجلس دنبال این است که چالش های پیش روی کارآفرینان را حل کند، بیان داشت: از این رو همت خود را برای کمک به آنها گذاشته ایم

در بدو کانون کارآفرینلان استان تهران باید به یک راهکار مدون برسد
هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی نیز با طرح این پیشنهاد که کانون انجمن کارآفرینان استان تهران باید به ارائه یک راهکار مدون برسند، خاطرنشان کرد: همچنین در برنامه توسعه هفتم یک شعار را سر لوحه خود قرار دهند در این صورت مجلس نیز در چارچوب قانون گذاری از هیچ کمکی برای رفع چالش ها و مشکلات آنها دریغ نخواهد کرد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟