کامیون جدید بهمن دیزل، عقب ماندگی ۵۰ ساله را جبران می‌کند

چهارشنبه - 9 آذر 1401

پیشرانه – کامیون قدرتمند امپاور BD300 برای نخستین بار در نمایشگاه صنعت خودروی اصفهان رونمایی شد.

پیشرانه – کامیون قدرتمند امپاور BD300 برای نخستین بار در نمایشگاه صنعت خودروی اصفهان رونمایی شد.
به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» ، بهمن دیزل این محصول را با شعار پرقدرت، ایمن و با دوام راهی بازار کرده است. این کامیون مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا را دارد. به گفته کارشناسان تولید این کامیون منجر به تحولی در صنعت دیزل‌های متوسط خواهد شد و عقب ماندگی پنجاه ساله را جبران خواهد کرد.
به زعم صاحب‌نظران حوزه خودروهای تجاری چنانچه رقبای بهمن دیزل عقب ماندگی چند ده ساله خود را جبران نکنند، BD300 بازار آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
از نظر قدت، موتور این خودرو کامینز با توان ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۱۰۰ نیوتن متر است.
در خصوص شاخص‌های ایمنی و دوام این کامیون مطابقت کامل با استانداردهای ۸۵ گانه کشور و همچنین استانداردهای ایمنی روز دنیا است. سیستم کنترل الکترونیکی پایداری (ESC)، سیستم ترمز اضطراری هوشمند (AEBS) و سیستم هشدار انحراف از مسیر(LDWS) تنها بخشی از امکانات ایمنی این محصول است.
از نظر ایمنی می‌توان گفت در مدل باری، ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای و در مدل کمپرسی هر دو کاسه‌ای است. سیستم تعلیق جلو در هر دو مدل بادی پارابولیک بوده که به پایداری و راحتی سرنشین کمک می‌کند. همچنین سیستم تعلیق عقب در مدل باری به صورت بادی با قابلیت تنظیم ارتفاع است که در حافظه ذخیره می‌شود.
در طراحی این کامیون آسایش و رفاه راننده مهم دانسته شده است. این خودرو در دو مدل باری و کمپرسی که هر دو مجهز به جای خواب برای استراحت راننده یا سرنشین می باشد عرضه خواهد شد.
این کامیون دومین محصول از خانواده امپاور است که توسط بهمن دیزل تولید می‌شود. اولین محصول خانواده امپاور کشنده BD500 که تاکنون تمامی طرح‌های فروش آن مورد استقبال بی‌نظیر بازار قرار گرفته است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

سایر نظرات

  • قدرت طهماسبی | ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۶:۱۳ ب٫ظ

    اگر ایمنی ،کیفیت و قدرت در دراز مدت داشته باشد خوبه

  • Bas | ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸ ق٫ظ

    باوا چیز دیگه ای نیست ملت بخرن به زور بهشون میدین بخرن بدبختا وقتی مارک ولوو و اسکانیا هست کدام بنده خدا میاد آشغال چینی و ب قیمت اروپایی بخره. بی صاحاب صاحب نداره