شرط اصلی صادرات، کیفت بالای محصول است

چهارشنبه - 3 اسفند 1401

پیشرانه -مراسم امضاء قرارداد همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت  BM روسیه با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران، مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا، مدیرعامل شرکت BM روسیه، رئیس نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران و جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در سازمان توسعه و تجارت ایران برگزار شد.

پیشرانه -مراسم امضاء قرارداد همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت  BM روسیه با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران، مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا، مدیرعامل شرکت BM روسیه، رئیس نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران و جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در سازمان توسعه و تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» ، در این مراسم علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: با حضور قدرتمند شرکت های خودروساز و قطعه‌ساز ایرانی در نمایشگاه بین المللی اتوموبیلیتی مسکو، تفاهماتی به ارزش  ۷۰۰ میلیون یورو صورت گرفت که تعدادی از این تفاهم نامه ها با پیگیری، منجر به انعقاد قراداد همکاری بین شرکت‌های خودروساز و قطعه ساز ایران و روسیه شد.

پیمان پاک افزود: امضاء قرارداد همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت BM  روسیه در همین راستا و جهت صادرات ۴۵ هزار خودرو از شرکت سایپا به روسیه است که این قرارداد یک گام جدی برای همکاری های گسترده و بزرگ حوزه صنعت خودرو ایران و روسیه است.

رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران تصریح کرد: مبلغ قرارداد همکاری فی مابین دو شرکت سایپا و BM روسیه ۴۵۰ میلیون دلار است و فرصت خوبی است تا در بازار ۲۰ میلیارد دلاری که زنجیره خودرو در روسیه دارد با خروج شرکت های اروپایی از این کشور سهم ایران را در صادرات خودرو و ق طعات افزایش دهیم.

او افزود: این قرارداد یک گام اولیه همکاری دو کشور در حوزه خودرو است تا بتوانیم در قالب همکاری های جدید، محصولات مشترک شرکت سایپا با خودروسازان بزرگ روسی تولید شود.

در این مراسم محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با حمایت های سازنده سازمان توسعه تجارت ایران، گروه خودروسازی سایپا توانست قرارداد همکاری در خصوص صادرات سه محصول سواری شاهین، کوییک و ساینا و همچنین خودرو تجاری نیسان با کاربری های مختلف یخچال‌دار و آتش‌نشانی با سطح کیفیت مطلوب با شرکت BM منعقد کند.

او افزود: گروه سایپا تلاش کرده تا با افزایش سطح کیفی محصولات خود سهم بازار داخلی و خارجی خود را افزایش دهد و رشد ۳۰۰ درصدی کیفیت محصولات گروه سایپا گام بزرگی در صنعت خودرو ایران است که با همت و تلاش متخصصان این مجموعه صورت گرفته است.

تیموری تصریح کرد: شرط اصلی برای صادرات محصولات، کیفیت بالای است و ما زمانی می توانیم صادرات مناسب و اقتصادی داشته باشیم که در بالاترین سطح کیفی خودروهای خود را  در بازار عرضه کنیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: شرکای ما در روسیه، دو خودروساز بزرگ این کشور هستند که در شرایط تحریم تعطیل شده اند و گروه سایپا این آمادگی را دارد که تیم مهندسی و فنی خود را به آن کشور اعزام کند تا خطوط تولید را به‌روز و امکان تولید خودرو و عرضه در بازار روسیه را فراهم کند.

او تاکید کرد: بازار روسیه، بازاری بسیار گسترده و بزرگ است و خودروهای گروه سایپا با قیمت مناسب جهانی، این امکان را دارد تا سهم بازار خود را افزایش دهد و حضور پررنگی در این کشور داشته باشد.

تیموری در خصوص حضور در بازارهای صادراتی گفت: گروه خودروسازی سایپا در حوزه صادرات  در ابتدا روی بازار ونزوئلا تمرکز داشت که خوشبختانه موفق شدیم اولین  محموله هزار دستگاهی را تحویل دهیم و همچنین ۲ هزار دستگاه خودرو بعدی صادراتی به کشور ونزوئلا در حال نقل و انتقال ارزی و تحویل است.

او با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا به جای تنوع بازار، تلاش کرده است تا با تمرکز روی بازارهای هدف سهم بازار صادراتی خود را افزایش دهد، افزود: بازار صادراتی دوم گروه سایپا، کشور روسیه است که تلاش می کنیم تا با گسترش تولید، عرضه محصولات گروه سایپا را در این کشور انجام دهیم. دو بازار ونزوئلا و روسیه دو بازار اصلی صادراتی گروه سایپا است که برنامه های خوبی برای توسعه همکارهای بیشتر در این کشورها در دستور کار داریم.

الکساندر استپانوف مدیرعامل شرکت BM روسیه نیز گفت: این شرکت در این قرارداد علاوه بر فروش محصولات گروه سایپا، در حوزه خدمات پس از فروش به عنوان نماینده شرکت سایپا در کشور روسیه فعالیت خواهد کرد.

او افزود: در مرحله اول از گروه سایپا ۲۰ هزار دستگاه خودرو سواری شاهین، کوییک و ساینا و خودروی تجاری نیسان پادرا و وانت ۱۵۱ در بازار روسیه عرضه خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکتBM  روسیه تصریح کرد: محصولات گروه خودروسازی سایپا کیفیت و قیمت مناسبی دارد و بازار روسیه بستر خوبی برای حضور خودروسازان ایرانی است تا با همکاری های بیشتر بتوانیم برندهای جدیدی تولید و به بازار عرضه کنیم.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟