شایعات درباره علت تغییرات در ایران خودرو واقعیت ندارد

دوشنبه - 8 اسفند 1401

پیشرانه – رییس هیات مدیره ایران خودرو اعلام کرد: شایعات در خصوص علت تغییرات در هیات مدیره ایران خودرو، منطبق با واقعیت نیست.

پیشرانه – رییس هیات مدیره ایران خودرو اعلام کرد: شایعات در خصوص علت تغییرات در هیات مدیره ایران خودرو، منطبق با واقعیت نیست.
به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» ،  محمدرضا فیض بخش در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل و اعضای جدید هیات مدیره ایران خودرو با بیان این مطلب افزود: تغییر مدیرعامل این مجموعه نیز براساس روندهای قانونی برگزاری مجمع بوده و طرح هرگونه موضوعات و شایعات درخصوص علت این جابه جایی کاملا بی اساس است.

وی با اشاره به این که طی روزهای گذشته اخبار گوناگونی درباره تغییرات در هیات مدیره ایران خودرو مطرح شده است، تصریح کرد: اگر اشخاص بنا بر ظن خود مورد یا نکته ای را بیان کنند، عهده دار مسوولیت شرعی، اخلاقی و قانونی آن بوده و باید پاسخ گو باشند.
وی تصریح کرد: به عنوان امین هیات مدیره تاکید می کنم در ساز و کاری بسیار شفاف این تغییرات صورت گرفته و جای هیچ گونه تامل و تردید وجود ندارد.
فیض بخش افزود: در این چارچوب، هیات مدیره جدید انتخاب شده است و آقایان عظیمی، شیخ زاده و ایمانی جایگزین آقایان خطیبی، پیرمحمدی و داداشی شدند.
وی با بیان این که حسب قوانین تجارت و حاکمیت شرکتی، عمر دوساله مجموعه هیات مدیره ایران خودرو در ماه گذشته به پایان رسید و مجمع عمومی فوق العاده برای انتخاب اعضای جدید برگزار شد، گفت: بر این اساس، شخصیت های حقوقی عضو هیات مدیره ایران خودرو به وسیله سهام داران تعیین شدند و در نتیجه، اعضای حقیقی نمایندگان صاحب سهم حقوقی هیات مدیره باید مسوولیت خود را آغاز کنند.فیض بخش ضمن قدردانی از تلاش های ۱۳ ماهه دکتر مهدی خطیبی، تاکید کرد: آن چه در زمینه انتصابات جدید اتفاق افتاد، تنها حاصل ساز و کار قوانین بوده و موضوع دیگری در این باره مطرح نیست.
به گفته وی، دکتر خطیبی در ۱۳ ماهه گذشته تلاش های بسیاری کرده و دستاوردهای بسیاری نیز در این مدت کسب کرده است.
وی با اشاره به این که عظیمی سال ها است که در بخش های مختلف خودروسازی خدمت کرده است، خاطرنشان کرد: آخرین مسوولیت ایشان در ریاست هیات مدیره سایپا بوده که در آن خودروساز سال ها خدمت کرده و راهبردهای لازم را پشتیبانی می کرده است.
رییس هیات مدیره ایران خودرو با اشاره به این که ایران خودرو نقش آفرین بزرگی در صنعت کشور و یکی از مهم ترین مجموعه های صنعتی کشور است، گفت: توجه ویژه ای که همه دستگاه ها نسبت به ایران خودرو دارند از جمله بخش های تبلیغاتی، رسانه ای، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی، پولی، مالی و… گویای این مساله است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟