مگاموتور به سمت به روزترين نسل خانواده موتور حرکت کرده است

دوشنبه - 14 فروردین 1402

پیشرانه -مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: طی سه دهه گذشته در گروه خودروسازی سایپا در خصوص قوای محرکه کار جدی صورت نگرفت از همين رو طي يكسال گذشته با همت تيم مديريتي و كاركنان مگاموتور تلاش شد كه خلاء هاي گذشته جبران شود.

پیشرانه -مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: طی سه دهه گذشته در گروه خودروسازی سایپا در خصوص قوای محرکه کار جدی صورت نگرفت از همين رو طي يكسال گذشته با همت تيم مديريتي و كاركنان مگاموتور تلاش شد كه خلاء هاي گذشته جبران شود.

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» ، محمدعلی تیموري در بازديد از خطوط ماشينكاري شرکت مگاموتور با اشاره به اقدامات زیرساختی انجام شده در  اين مجموعه، تاكيدكرد: شركت مگاموتور، یک شرکت دانش بنیان است که با داشتن زنجیره تامین، توجه به مقوله تحقیق و توسعه، رشد تولید و صرفه جوبي مالی، یک شرکت کم نظیر در حوزه تولید قوای محرکه در ایران است.

او با بيان اينكه شرکت مگاموتور در راستاي برنامه اي توسعه اي خود توانسته ۴ موتور را بهبود و تقويت كند و همه آنها آماده بهره برداری است، تصريح كرد: خودروی P90 در کنار مقبولیت داخلی، مزیت صادراتی به بازار روسیه دارد و امروز قوای محرکه این خودرو در مگاموتور آماده نصب بر روی خودروی جدید جهت مراحل اخذ استاندارد است.

تیموری با تاکید بر اینکه کارهای ارزشمندی در حوزه تحقیق و توسعه در خصوص محصولات جاری مگاموتور انجام شده است، افزود: طی سه دهه گذشته در گروه خودروسازی سایپا در خصوص قوای محرکه کار جدی صورت نگرفت و سبد موتور و گیربکس در این گروه ضعیف بود، به همین دلیل طرح توسعه بلند مدت برای مگاموتور تعریف شد.

او با اشاره به اينكه مجموعه مگاموتور با استفاده از توان مهندسي داخلي و بهره گيري از تكنولوژي هاي روز به سمت ساخت داخل و به روزترین نسل خانواده موتور حرکت کرده است تا بتواند پاسخگوی سبد محصولات گروه سایپا تا ۱۰ سال آینده باشد، گفت: از بهمن ماه سال ۱۴۰۰، اقدامات لازم براي جبران ضعف هاي گذشته و برنامه هاي توسعه اي آغاز شد و خوشبختانه طي چند وقت اخير شاهد رخدادهاي جديد و ملي در حوزه موتور خودرو هستيم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاكيد كرد: در ۱۰ سال گذشته در خصوص نگهداری، تعمیرات و ارتقاء ماشین آلات خطوط تولید سرمایه گذاری مناسبی نشده بود، به طوری که برخي از ماشين آلات استراتژيك به دلیل نداشتن لوازم یدکی از خط تولید خارج شده بود؛ در حال حاضر با تلاش تیم مدیریتی و کارکنان مگاموتور خطوط ماشینکاری اين مجموعه فعال و وضعیت نسبت به گذشته بسيار بهبود يافته است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟