افتتاح مترو میدان راه‌آهن تا چهارراه ‌ولی‌عصر در سال آینده

چهارشنبه - 20 اردیبهشت 1402

پیشرانه -شهردار تهران گفت: ۱۲ کیلومتر از خط ۳ مترو حدفاصل میدان راه‌آهن تا چهارراه ولیعصر تا ابتدای سال آینده افتتاح خواهد شد.

پیشرانه -شهردار تهران گفت: ۱۲ کیلومتر از خط ۳ مترو حدفاصل میدان راه‌آهن تا چهارراه ولیعصر تا ابتدای سال آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح هفت کیلومتر تونل از قطعه میانی خط سه مترو حدفاصل چهارراه ولیعصر (عج) تا ایستگاه شهید بهشتی اظهار داشت: امروز هفت کیلومتر از خط سه مترو افتتاح شد.

وی ادامه داد: تاکنون خط سه مترو هیچ ایستگاهی نداشته است که امروز دو ایستگاه به بهره برداری رسیده و یک ایستگاه دیگر نیز در آینده افتتاح می شود.

قالیباف بیان داشت: خط سه مترو در مرکز شهر است که وجود این خط خیلی از نیازهای مردم را در حمل و نقل عمومی برطرف می کند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه خط سه طولانی ترین خط مترو است گفت: این خط از جنوب شرق آغاز و تا شمال شرقی تهران ادامه دارد.

قالیباف بیان داشت: ۱۲ کیلومتر از این خط در حدفاصل میدان راه اهن تا چهارراه ولیعصر تا ابتدای سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص برنامه هایی که در حوزه حمل و نقل عمومی در حال اجراست، اظهار داشت: مهمترین اولویت شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل عمومی مترو است.

قالیباف خاطر نشان کرد: ۱۵۰ کیلومتر خط مترو در دست ساخت است که تاکنون صد کیلومتر آن حفاری شده است.

قالیباف گفت: در مرحله دوم توسعه اتوبوسرانی و خطوط BRT را در دستور کار داریم و تا سال آینده ۷۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تندرو اضافه می شود.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با چک ۱۸۰۰ میلیارد تومانی چه کرده اید گفت: این بداخلاقی ژورنالیستی است.

وی ادامه داد:در شهر تهران توانسته ایم درآمدهای پیش بینی شده را تحقق دهیم و بیش از آن نیز شهرداری تهران درآمدهایی داشته است.قالیباف خاطر نشان کرد: درآمدهای ما قانونی است و درآمد غیرقانونی نداریم و مجاز به انجام چنین کاری نیز نیستیم.

وی تأکید کرد: تقاضا داریم اخلاق را در این زمینه رعایت کنند.

قالیباف بیان داشت: ۱۵۰ کیلومتر مترو در ۲۰۰ جبهه در حال ساخت است و این نشان از یک مجاهدت در این خصوص است.

وی ادامه داد: شاید روزی در این شهر برای ساخت چهار کیلومتر بزرگراه کلی زمان باید صرف می شد ولی امروزه در حوزه اتوبان سازی باحداقل زمان اقدامات ویژه ای انجام می شود.

قالیباف به ساخت اتوبان امام علی(ع) به طول ۲۷ کیلومتر اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۶۷ درصد از این پروژه تاکنون ساخته شده است و بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی برای ساخت اتوبان امام علی(ع) تملک شده است.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: وقتی که از منطقه هفت واقع در رسالت این اتوبان آغاز می شود و به دیگر مناطق می رسد اتفاق بزرگی است.

وی بیان داشت: بزرگراه امام علی(ع) حدود ۱۴ لاین دارد و بدون هیچ چراغ قرمزی می تواند ۲۷ کیلومتر را طی کند.قالیباف با بیان اینکه تهران در حوزه عمرانی در مسیر خوبی قرار گرفته است گفت: از اتوبان آزادگان تا بزرگراه امام علی(ع) کارهای بزرگی انجام شده است.

وی به افتتاح بزرگترین مجمع در بهشت زهرا برای غسل افرادی که فوت کرده اند اشاره کرد و گفت: امروز این مجموعه در بهشت زهرا تهران افتتاح شد.

قالیباف ادامه داد: بعضی ها عنوان کردند که می توان مرده ها را به صورت مکانیزه غسل داد؛ چنین چیزی در مکتب ما توصیه نشده است و از لحاظ روحی و انسانی نیز این کار درست نیست.

وی بیان داشت: شرایطی را فراهم کرده ایم که اگر خانواده ای تصمیم داشته باشد عزیز خود را غسل دهد مانعی وجود نداشته و این کار شدنی است.

شهردار خاطر نشان کرد: امروز بیش از ۳۷۰ محله در شهر تهران وجود دارد و برای تمامی این محلات هیئت امنای محله تشکیل شده است.

قالیباف تأکید کرد: رسالت اصلی ما در شهرداری تهران این است که سطح آگاهی مردم را افزایش دهیم اگر این اتفاق صورت گیرد و مردم به حقوق خود آشنا شوند بدون شک به وظایف خود در قابل شهر نیز آگاه می شوند.

وی به ساخت سالن تئاتر در منطقه خاوران اشاره کرد و گفت: در منطقه خاوران سالن تئاتری به بهره برداری می رسد که می توان گفت در خاورمیانه نظیر ندارد.

شهردار تهران به مشکلات اجتماعی در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: واقعا موضوعاتی در زیر پوست شهر در حوزه آسیب های اجتماعی وجود دارد و تلاش می کنیم در این بخش کمک هایی به هم نوع خود انجام دهیم.

قالیباف یادآور شد: امروز در مجموعه مدیریت شهری پیشرفت توأم با عدالت در سطح شهر داشته ایم.

شهردار تهران افزود: از بزرگان آموخته ایم حرف مردم یکی نیست بلکه دوتاست هر موقع احساس کردیم در تصمیمی اشتباه شده باید آن اشتباه خود را اصلاح کنیم.

قالیباف بیان داشت: هیچ موقع ادعایی نداریم که بی نقض و بدون اشکال هستیم و به گونه ای کار کرده ایم که اگر فردای قیامت با شهیدان روبرو شدیم شرمنده نباشیم. ولی بیش از این نیز توان نداریم.

وی با بیان اینکه شهروندان با دعاهای خود ما را کمک کنند گفت: تلاش ما این است که شهر را زیبنده مردم بسازیم.

شهردار تهران به آلودگی هوای شهر تهران اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا مهمترین چالش شهر تهران است

قالیباف خاطر نشان کرد: در گذشته ۵ چالش برای شهر تهران داشتیم ولی فهمیده ایم که تهران یک چالش بیشتر ندارد و آن نیز آلودگی هوا و صوتی است. که اگر این مشکل را حل کنیم معنی آن این نیست که می توانیم مابقی مشکلات را نیز حل کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: مشکل خدمات شهری و سلامت شهروندان متمرکز به آلودگی هوا است قالیباف افزود: هم اکنون در احداث مترو چهار دستگاه TBM به فعالیت خود ادامه می دهند.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟