توسعه سبد محصول و صادرات، هدف اصلی رایزکو در نمایشگاه قطعات ۱۴۰۲

دوشنبه - 30 مرداد 1402

پیشرانه – هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و شرکت‌های آذرين ماد پارت راز (تامین کننده قطعات یدکی)  و آرسام پلاست راز  (تامین‌کننده مواد اولیه در زنجیره ارزش) به‌عنوان زیرمجموعه‌های هلدينگ رايزكو با رویکرد توسعه بازار، معرفی محصولات جدید و توسعه صادرات حضوری پر قدرت در این نمایشگاه داشتند.

پیشرانه – هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و شرکت‌های آذرين ماد پارت راز (تامین کننده قطعات یدکی)  و آرسام پلاست راز  (تامین‌کننده مواد اولیه در زنجیره ارزش) به‌عنوان زیرمجموعه‌های هلدينگ رايزكو با رویکرد توسعه بازار، معرفی محصولات جدید و توسعه صادرات حضوری پر قدرت در این نمایشگاه داشتند.

به دنبال توسعه سبد محصول و افزایش سهم بازار مادپارت هستیم

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» ، محمد فرید احمدی معاون بازاریابی و فروش غیر او ای ام (OEM) هلدینگ رایزکو در خصوص حضور مادپارت در هجدهمین نمایشگاه لوازم، قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: ما حرکت جدی خود شامل تجمیع تیم مادپارت، تمرکز در حوزه نمایندگی‌ها و بهبود آن در سطح کشور را از خرداد ماه سال ۱۴۰۱ شروع کردیم و شکر خدا با همت تمامی همکاران مادپارت و رایزکو موفق به کسب رضایت نسبی در حوزه توزیع قطعات از طریق نمایتدگان فروش خود شدیم. توسعه سبد محصول و افزایش تعداد محصولات جهت ارائه به بازار، هدف دیگر مادپارت در سال گذشته بود که موفق به تامین آن شدیم. تغییراتی که در بسته‌بندی‌ها صورت گرفت نیز مورد استقبال مشتریان قرار گرفت. امسال در نمایشگاه حضور پیدا کردیم تا در کنار سایر تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان قطعات یدکی حضور و فعالیت مستمر مادپارت را نشان دهیم، به نوعی نمایندگان فعلی مادپارت را مورد ارزیابی قرار دهیم و در ادامه سهم قابل قبولی از بازارهای کشور را به این شرکت اختصاص دهیم.

صادرات محصولات آرسام پلاست به کشور ازبکستان

محمدرضا دایی مدیر صادرات هلدینگ رایزکو در رابطه با حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه گفت: نمایشگاه با حضور شرکت‌های خارجی و اختصاص فضای بیشتری به حوزه ارزی، در مقایسه با سال گذشته در حوزه صادرات بسیار پرشورتر برگزار شد و مذاکراتی نیز جهت صادرات محصولات تولید شده توسط شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ رایزکو در حوزه قطعات به عراق و سوریه صورت گرفت. همچنین با توجه به اینکه شرکت آرسام پلاست راز به عنوان یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه رایزکو(تامین‌کننده مواد اولیه در زنجیره ارزش) نیز در این نمایشگاه حضور پر رنگ داشت، مذاکرات اولیه در خصوص صادرات ماهیانه ۲۰۰ تن از محصولات مستربچ نیز به‌طور مرتب به کشور ازبکستان صورت گرفت. وی حضور در این نمایشگاه را در زمینه صادرات هلدینگ رایزکو مفید و مطلوب ارزیابی کرد.

افزایش ظرفیت صادرات را در برنامه فروش آرسام پلاست راز داریم

مریم زالی مدیر بازاریابی و فروش غیر او ‌ای ‌ام(OEM)  هلدینگ رایزکو با اشاره به این موضوع که شرکت آرسام پلاست راز به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه راهبردی راز به عنوان تامین‌کننده مواد اولیه شرکت‌های تولیدکننده قطعات خودرو فعالیت می‌کند، هدف از حضور این شرکت در هجدهمین نمایشگاه قطعات خودروی تهران را  ارائه محصولات متنوع و جدید دانش‌بنیان این شرکت به تولیدکنندگان قطعات خودرو عنوان کرد.

زالی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه نمایشگاه قطعات خودروی تهران یکی از نمایشگاه‌های کلیدی و مهم برای آرسام پلاست است از حضور در نمایشگاه  ایران‌پلاست در کنار شرکت‌های پتروشیمی، مصرف‌کنندگان مواد پلیمری و سایر رقبای این حوزه با دو شرکت زیرمجموعه هلدینگ رایزکو، آرسام پلاست راز و پارت پلاستیک خراسان در شهریور ماه سال جاری خبر داد.

مدیر بازاریابی و فروش غیر او ‌ای ‌ام(OEM) هلدینگ رایزکو در خصوص موضوع صادرات گفت: در حال حاضر با توجه به نگاه ویژه مدیریت ارشد این هلدینگ، در حال صادرات ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن از ۵ محصول متنوع به کشورهای حوزه CIS، عراق، افغانستان و ترکیه هستیم و در همین راستا برنامه‌ حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را داریم تا ظرفیت بالاتری از محصولات آرسام پلاست راز را  به بازارهای صادراتی اختصاص دهیم.

قطعات خودروهای سنگین به سبد محصولات مادپارت اضافه می‌شود

سام بقايي، رئیس فروش بازار يدك هلدینگ رایزکو با اشاره به هدف حضور در این نمایشگاه، بیان کرد: حضور مستمر در نمايشگاه برای برندهايي كه می‌خواهند در سطح كشور مطرح باشند، بدون شک يك اصل است. هدف اصلی ما برای حضور در این نمایشگاه در گام اول برندینگ و غربالگری نمایندگی‌های مجموعه است و با سياست‌هاي جديدي كه معاونت فروش غیرخودرویی رایزکو لحاظ كردند، افزایش پی در پی سبد فروش تا ۱۲۰۰ کالا تا پایان سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار گرفته است.خوشبختانه در این نمایشگاه توانستیم محصولات جدیدی چون سوپاپ خودرو، پولوس‌ها، سرپولوس‌ها، مشعلی و شمع خودرو را به معرض نمایش بگذاریم.

بقائی همچنین از ارائه قطعات خودروهای سنگین و چراغ خودروهای خارجی تا اواسط نیمه دوم سال جاری به بازار قطعات یدکی خبر داد.

وی در خصوص کیفیت برگزاری نمایشگاه قطعات خودرو تهران در سال جاری گفت: با توجه به گذر از دوران ویروس کرونا، حضور شرکت‌های خارجی و به‌ویژه شرکت‌های چینی، روسی، اماراتی و بعضا شرکت‌های اروپایی بسیار پر رنگ بود و از طرفی با توجه به حضور اغلب برندهای اصلی و معتبر بازار در این نمایشگاه استقبال از غرفه مادپارت نیز فراتر از انتظار ما و به صورت چشمگیری پر شور بود.

معرفی محصولات جدید آذرین مادپارت راز در هفدهمین نمایشگاه قطعات خودرو

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و شرکت آذرين ماد پارت راز به‌عنوان يكي از شرکت‌های هلدينگ رايزكو در آستانه سالروز تاسیس خود با رویکرد توسعه بازار، معرفی محصولات جدید، رونمایی از لوگوی جدید و همچنین بسته‌بندی‌های جدید خود در این نمایشگاه حضوری پر قدرت داشت.

رونمایی از لوگو و بسته‌بندی جدید مادپارت

محمد فريداحمدي معاون فروش غیر خودرویی هلدینگ رایزکو با اشاره به حضور در هفدهمين نمايشگاه قطعات خودرو اظهار کرد: اقداماتی در حوزه‌های مختلف متناسب با هدف‌گذاری جدید، در مجموعه رایزکو انجام شده است. در راستای توسعه سبد محصولات مادپارت سرپولوس‌ها، انواع سیلندر و سوپاپ نیز به سبد محصولات اضافه شده است.

معاون فروش غیرخودرویی رایزکو، درباره بازار خدمات پس از فروش مادپارت، اظهار کرد: با توجه به سابقه مادپارت و نگاه جدید رایزکو به این حوزه، به دنبال حضور جدی‌تر و تمرکز در بازار یدک هستیم .

وی با اشاره به پروژه‌های جدید در آستانه سالگرد تأسیس آذرین مادپارت راز بیان کرد: ما در اين نمايشگاه دو اتفاق جدید داشتیم؛ لوگوي جدید شركت آذرين ماد پارت راز و دیگری بسته‌بندي‌های جدید محصولات ماد پارت. از طرف دیگر در راستای توسعه محصولات، محصولات جدیدی به سبد محصولات اضافه شد.

هدف‌گذاری‌های جدید مادپارت

صنم جعفري، كارشناس فروش بازار يدك گفت: افزایش فروش و جذب مشتری از اهداف اصلی ما برای شرکت در نمایشگاه است. همچنین به دنبال افزایش دامنه حضور و جذب نمایندگان بیشتر در کشور هستیم.

جعفری ادامه داد:  اميدوارم شركت آذرين ماد پارت درهشتمين سال فعالیت خود با سال‌هاي گذشته کاملاً متفاوت باشد و شاهد جهش دو تا سه برابری تحقق اهداف نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

به دنبال افزایش نمایندگی‌ها هستیم

رامين قديمي، كارشناس فروش آذرين ماد پارت راز نیز در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه، اظهار کرد: مادپارت پس از دو سال مجدداً با محصولات جدید در این نمایشگاه حضور پیدا کرد. مجموعه محصولات مختلف از جمله سیستم سوخت‌رساني، چراغ، انواع پمپ‌بنزین‌ها، فيلترها، كنيسترها، موتور فن، مجموعه فن و انواع شلنگ‌ها و لوله‌هاي سوخت‌رساني در معرض نمايش قرار گرفت.

قدیمی درباره جذب نمایندگی نیز گفت: هدف هر توليدكننده‌اي افزایش سهم بازار و افزايش فروش است. ما نیز از اين قائده مستثنا نبوده، به دنبال افزایش دامنه حضور در تمامی استان‌ها هستیم و هدفمان افزايش مشتريان است. در این نمایشگاه از استان‌های مختلف درخواست‌های زیادی جهت جذب نمایندگی دریافت کردیم که قطعاً بعد از نمايشگاه و بررسی درخواست‌ها با ایشان تماس گرفته و همكاري‌های جدید آغاز می‌شود.

گفتنی است آذرین مادپارت راز به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ رایزکو فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در مسیر تامین و توزیع قطعات یدکی خودرو آغاز کرده و در این راه توانسته نه تنها نقش عمده‌ای در تامین نیاز لوازم یدکی کشور ایفاد کند، بلکه در زمینه صادرات قطعات به کشورهایی همچون عراق، سوریه و ترکیه نیز پیشگام است و در بازتعریف ماموریت جدید خود، به دنبال فروش محصولات در بازار یدک به صورت گسترده است.

 

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟