تایر سیمی

تاير سيمي و آنچه باید درباره آن بدانید

شنبه - 2 شهریور 1398

پیشرانه: تاير سيمي این روزها رو گوی رقابت در تولید را از تایرهای نخی و بایاس ربوده اند. به گزارش وب سایت خبری پیشرانه به طور خلاصه مي توان گفت که در تايرهاي راديال، سيم هاي فولادي مورد استفاده در موازات هم و به شکل خطوطي در پهناي تاير قرار دارند. اين در حالي است […]

پیشرانه: تاير سيمي این روزها رو گوی رقابت در تولید را از تایرهای نخی و بایاس ربوده اند.
به گزارش وب سایت خبری پیشرانه به طور خلاصه مي توان گفت که در تايرهاي راديال، سيم هاي فولادي مورد استفاده در موازات هم و به شکل خطوطي در پهناي تاير قرار دارند.
اين در حالي است که در تايرهاي باياس ، اين خطوط به شکل ضربدري و روي هم نصب مي شود.
همين ويژگي موجب مي شود تا تاير سيمي راديال، ويژگي هاي مثبت بالايي در مقايسه با باياس ها داشته باشد. تايرهاي راديال داراي جهت چرخش هستند و به همين خاطر در مواجهه با آب روي جاده، سريع تر تخليه مي شوند.
همچنين تاير سيمي داراي ديواره نرم تري بوده و به همین دلیل سواري نرم تري براي خودرو به ارمغان می آورند.
ضمن اينکه انعطاف ديواره تاير باعث مي شود که تاير ديرتر دچار شکستگي از بغل خصوصا در زمان کاهش فشار هواي تاير شود.
همچنين ايمني حرکتي بالاتري در تایر سیمی به خاطر تماس بهتر با مسير وجود دارد. اين تايرها مقاومت کمتري در برابر حرکت دارند و به همين علت استفاده از آن ها منجر به صرفه جويي در مصرف سوخت نيز خواهد شد.
تايرهاي سيمي راديال، طول عمر بالاتري دارند چرا که همان طور که گفته شد، مقاومت کمتري در مقابل حرکت دارند و سيم هاي فولادي به کار رفته در آن ها، ساختار محکم تري ايجاد مي کند.
اين تايرها خنک تر هستند که اين خنک بودن، کاملا در طول عمر تاير و ايمني حرکت آن، اثر مثبتي خواهد داشت.
تمام موارد گفته شده در بالا باعث مي شود که هزينه هاي نگهداري خودرو کمتر شود و همين عامل در کنار ايمني بالاتر و سواري نرم تر و پايدارتر باعث شده است که اين روزها تايرهاي نخي باياس کمتر توليد شوند و به همین نسیت تولید تاير سيمي بخش بیشتری تز تولید تایر را به خود اختصاص دهد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟