جیلی آزکارا هیبریدی، فناوری به سبک ولوو

چهارشنبه - 29 آذر 1402

پیشرانه- جیلی آزکارا یکی از خودروهای وارداتی جدید به بازار ایران است که به‌تازگی با استقبال بسیار خوبی در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی روبرو شده است. آزکارا ازجمله مدل‌هایی است که توسط برند خوش‌نام جیلی در بازارهای مختلف عرضه شده و در بازار خودرو کشورمان نیز به‌تازگی توسط فرداموتورز عرضه شده است، خودرویی که […]

پیشرانه- جیلی آزکارا یکی از خودروهای وارداتی جدید به بازار ایران است که به‌تازگی با استقبال بسیار خوبی در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی روبرو شده است.

آزکارا ازجمله مدل‌هایی است که توسط برند خوش‌نام جیلی در بازارهای مختلف عرضه شده و در بازار خودرو کشورمان نیز به‌تازگی توسط فرداموتورز عرضه شده است، خودرویی که از کیفیتی بسیار بالا، چه در طراحی و چه به لحاظ کیفیت ساخت و فناوری‌های به‌کاررفته در آن برخوردار است تا آنجا که درک شباهت و ارتباط آن با یکی از معتبرترین برندهای اروپایی چندان دشوار نیست.

کمی تأمل و مقایسه‌ای اندک کافی است تا شباهت ظاهری آزکارا با خودروهای برند ولوو را به‌راحتی متوجه شد؛ و البته این شباهت اتفاقی نیست، به‌خصوص اگر بدانیم معاون ارشد طراحی جیلی (آقای پیتر هوربری) که حدود یک دهه رهبری بخش طراحی این شرکت را بر عهده داشته، همین نقش را در ولوو نیز عهده‌دار بوده و با توجه به تصاحب این شرکت توسط جیلی، تمام ظرفیت و دانش طراحی شرکت سابق خود را در اختیار مالکین جدید نیز قرار داده است.

تمایز و برتری را در داخل کابین آزکارا هم می‌توان دید – ترکیبی از سبک طراحی لوکس به‌روز و درعین‌حال کلاسیک که بسیار متوازن طراحی شده است. در این خودرو خیلی فرقی نمی‌کند راننده باشید یا سرنشین، نشستن در آزکارا لذت‌بخش است.

جیلی دارای مراکز طراحی متعددی ازجمله در اروپا (اسپانیا و سوئد) و همین‌طور در آمریکاست؛ اما طراحی تنها وجه اشتراک جیلی و ولوو نیست. فناوری هیبرید توسعه داده‌شده توسط ولوو یکی دیگر از بخش‌های کلیدی است که در خودرو جیلی آزکارا نیز شاهد استفاده از آن هستیم. استفاده از پیشرانه برقی ۴۸ ولتی در کنار موتور بنزینی، ترکیبی ایدئال از قدرت، شتاب و مصرف بهینه ارائه می‌دهد و به همین دلیل است که این روزها خودروسازانی نظیر آئودی، بی ام و فیات، فورد، سوزوکی، لندروور و ازجمله ولوو همگی به استفاده از این فناوری هیبریدی روی آورده‌اند.

در کشور ما هم که هنوز زیرساخت‌های لازم جهت استفاده از خودروهای تمام برقی مهیا نشده و هزینه سوخت نیز بسیار پایین است، خودروهای هیبریدی گزینه‌ای بسیار جذاب پیش روی مشتریان است. مشتری ایرانی اعتبار برند، کیفیت ساخت، شتاب بالا و امکانات و آپشن‌های خودرو را در تصمیم‌گیری و انتخاب در ارجحیت قرار می‌دهد. پیشرانه هیبریدی جیلی آزکارا قادر است هر زمان که نیاز باشد، به‌خصوص در شروع حرکت و شتابگری حین سبقت، نیروی اضافه‌تولید شده را برای کمک به پیشرانه بنزینی وارد مدار کرده و این دقیقاً همان چیزی است که راننده به آن احتیاج دارد.

این را هم باید اضافه کرد که باتری بکار رفته در سیستم برقی این خودرو نیازی به شارژ ندارد و با نیروی ترمزگیری حین استفاده از خودرو به‌صورت خودکار شارژ می‌شود. پس درواقع راننده حتی متوجه هیبریدی بودن این خودرو نیز نمی‌شود و تنها چیزی که احساس می‌کند واکنش سریع وسیله نقلیه به فشردن پدال، شتابگری سریع، صدای بسیار کم در شروع حرکت و مصرف کم سوخت است.

اطلاعات بیشتر در خصوص خودرو جیلی آزکارا، شرایط فروش و … از طریق وب‌سایت رسمی شرکت فرداموتورز به آدرس https://www.fardamotors.com/geely-azkarra قابل دسترسی است.

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟