قدرت فوق‌العاده لوکانو ۷

سه شنبه - 24 بهمن 1402

پیشرانه – لوکانو۷ به عنوان شاهکار برند لوکانو بر آن است تا بهترین همراه برای رانندگان ایرانی علاقمند به آفرود باشد. در این مقاله برآنیم تا با برخی قابلیت‌های لوکانو۷ آشنا شویم. با ما همراه باشید. از آنجایی که دو مهارت اصلی در رانندگی آفرود، سرعت و هندلینگ خودرو است، لوکانو ۷، به عنوان یک […]

پیشرانه – لوکانو۷ به عنوان شاهکار برند لوکانو بر آن است تا بهترین همراه برای رانندگان ایرانی علاقمند به آفرود باشد. در این مقاله برآنیم تا با برخی قابلیت‌های لوکانو۷ آشنا شویم. با ما همراه باشید.

از آنجایی که دو مهارت اصلی در رانندگی آفرود، سرعت و هندلینگ خودرو است، لوکانو ۷، به عنوان یک SUV شهری که قابلیت‌های آفرودی نیز دارد با تکیه بر تجربه شرکت مادر خود در تولید خودرو، پیشنهاد جذاب و قدرتمندی برای کاربران ایرانی در تجربه‌ی آفرود با تأکید بر سرعت و هندلینگ مناسب فراهم کرده است. قلب تپنده‌ی لوکانو ۷ یک موتور ۱.۶ لیتری TGDI است قادر است حداکثر ۱۴۵ کیلوات قدرت را در حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتن‌متر در اختیار راننده قرار  دهد. شتاب صفر تا ۱۰۰ لوکانو ۷ ۸ ثانیه است، حال آنکه این شاسی بلند شهری-آفرودی با وزن ۲هزار کیلوگرمی تنها به ۲.۹ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد.

گیربکس دو کلاچه تر ۷DCT  مورد استفاده در لوکانو ۷ توسط مهندسان با موتور ۱.۶ لیتری بکارگرفته شده، هماهنگ شده و از این رو جزو ۱۰ سیستم انتقال نیروی برتر در جهان است که موفق شده تا ضریب بهینگی ۹۸درصدی را کسب کند. این عدد را زمانی که پشت فرمان لوکانو ۷ نشسته باشید، با تعویض دنده‌ها زیر ۰.۲ ثاینه بیشتر درک می‌کنید، بطوریکه به‌هیچ وجه حس کند بودن یا گیج بودن گیربکس به شما دست نمی‌دهد.

علاوه بر موارد ذکر شده، مهندسان در لوکانو ۷ به اندازه‌ی به مصرف سوخت این خودرو توجه داشته‌اند که حتی در حالت هر ۴ چرخ متحرک لوکانو ۷ که سیستم WLTC نام دارد، مصرف سوخت تنها ۷.۴۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که می‌توان از آن به عنوان یک دستاورد بزرگ برای لوکانو ۷ نام برد، چراکه چنین مصرف سوختی برای خودروهای افرودی که برچسب پرمصرف به پیشانی دارند، حیرت‌انگیز است.

البته، به عنوان یک SUV  شهری آفرود  که با شعار”از کلاسیک، فراتر از کلاسیک” ظهور کرده است، لوکانو۷ نه تنها قدرت بالا را در اختیار راننده می‌گذارد، بلکه هندلینگ مناسب را نیز برای راننده ارزانی می‌دارد.

سیستم تعلیق لوکانو ۷ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و نگاهی به نتایج تست‌های مختلف ظرفیت این خودرو را بیش از پیش روشن می‌کند. شاسی تیون شده این خودرو باعث شده تا لوکانو ۷ در تست گوزن را با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت بصورت موفق پشت سربگذارد که این رقم با رکورد خودروهای اسپرت برابری می‌‌کند.

در نهایت لوکانو ۷، با قدرت و قابلیت کنترل بالای خود، به کاربران ایرانی کمک خواهد کرد تا از رانندگی آفرود لذت ببرند.

 

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟