تاکسی های برقی کرمان موتور در جایگاه شارژ میدان آزادی + عکس

پنجشنبه - 24 خرداد 1403

پیشرانه –  پس از تحویل ۲۰۰ دستگاه از این خودروهای برقی تاکسی به رانندگان ثبت نام شده، آنها به طور روزانه در جایگاه شارژ میدان آزادی شارژ می‌شوند. در مراسمی با حضور مدیرعامل کرمان موتور، شهردار تهران و سرپرست سازمان تاکسیرانی، ۲۰۰ دستگاه خودرو تاکسی برقی به رانندگانی که خودروهای فرسوده خود را تحویل داده […]

پیشرانه –  پس از تحویل ۲۰۰ دستگاه از این خودروهای برقی تاکسی به رانندگان ثبت نام شده، آنها به طور روزانه در جایگاه شارژ میدان آزادی شارژ می‌شوند.

در مراسمی با حضور مدیرعامل کرمان موتور، شهردار تهران و سرپرست سازمان تاکسیرانی، ۲۰۰ دستگاه خودرو تاکسی برقی به رانندگانی که خودروهای فرسوده خود را تحویل داده بودند، اهدا شد. این رانندگان تاکسی‌های آبی رنگ برقی جدید خود را دریافت کردند. قیمت هر یک از این خودروها ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تعیین شده است. البته رانندگان می‌توانند از تسهیلات ۹۰۰ میلیون تومانی برای خرید این خودروها بهره‌مند شوند که بازپرداخت آن در طول ۵ سال با کارمزد ۹ درصد انجام می‌شود. نکته جالب اینکه ۶۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات را شرکت کرمان موتور به صورت مستقیم ارائه می‌دهد و مابقی سهم سازمان تاکسیرانی و شهرداری است.

در ادامه به بررسی مشخصات تاکسی‌های برقی کرمان موتور می‌پردازیم. خودرو کی ام سی J7 برقی مجهز به یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور بیشینه ۳۴۰ نیوتن متر است که انرژی موردنیاز آن از یک باتری قابل شارژ لیتیوم-آهن-فسفات با ظرفیت ۵۰.۱ کیلووات ساعت تامین می‌شود. این باتری امکان پیمودن مسافتی حدود ۴۰۲ کیلومتر را با یک بار شارژ کامل فراهم می‌کند. شارژ این باتری از ۱۵ تا ۱۰۰ درصد با برق خانگی کمتر از ۸.۵ ساعت زمان می‌برد. اگر از جایگاه شارژ سریع استفاده کنید، زمان شارژ بین ۳۰ تا ۸۰ درصد تنها حدود ۴۸ دقیقه طول می‌کشد. امکانات کی ام سی EJ7 شامل کروز کنترل، سیستم کنترل پایداری، کنترل کشش، تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه عقب، صفحه کیلومترشمار دیجیتال، سنسور فشار باد تایر، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، چراغ‌های خودکار، سنسور باران، چراغ‌های ال ای دی، ترمز پارک برقی، کمک شروع حرکت سربالایی و غیره است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟