«پیشرانه» گزارش می دهد:

تامین ارز و نقدینگی پاشنه آشیل صنعت خودرو

پنجشنبه - 7 تیر 1403

پیشرانه- تامین ارز و ورود جریان نقدینگی به صنعت خودروسازی کشور از مشکلاتی است که باید حل آن در دستور کار دولت چهاردهم قرار بگیرد در غیر این صورت نمی توان امیدی به توسعه این صنعت داشت. به گزارش پیشرانه- تامین ارز و نقدینگی اصلی ترین دغدغه بخش تولید کشور است. با تشدید تحریم ها […]

پیشرانه- تامین ارز و ورود جریان نقدینگی به صنعت خودروسازی کشور از مشکلاتی است که باید حل آن در دستور کار دولت چهاردهم قرار بگیرد در غیر این صورت نمی توان امیدی به توسعه این صنعت داشت.

به گزارش پیشرانه- تامین ارز و نقدینگی اصلی ترین دغدغه بخش تولید کشور است. با تشدید تحریم ها و محدود شدن ذخایر ارزی کشور  پروسه تخصیص ارز برای واردات برخی مواد اولیه و قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی با مشکلاتی همراه شد.

در این بین صنعت خودرو رو نیز از این موضوع بی نصیب نمانده و عدم تامین ارز و نقدینگی هم خودورسازان و هم قطعه سازان را با چالش ها بسیاری همراه کرده است.

این در حالی است که خودروسازان باید نیاز داخلی را پاسخ داده و خودروهای ثبت نامی را به مردم بدهند اما روند تامین ارز و کمبود نقدینگی حتی می تواند بر قیمت تمام شده نیز اثر گذار باشد.

قطعه سازان در سال گذشته در تامین ارز با چالش هایی همراه بودند که مستقیم بر برنامه تولید خودرو سازان اثر داشت. از سویی دیگر کمبود نقدینگی در خودروسازان نیز باعث شد تا پرداخت معوقات قطعه سازان نیز با مشکل همراه شود و این چرخه معیوب همچنان به سختی به چرخش ادامه دهد.

حال در حالی اولین فصل از سال به اتمام رسید که شعار سال « جهش تولید با مشارکت مردم» است و بخش تولید از جمله خودروسازان باید به سمت جهش تولید حرکت کنند اما در سال جهش تولید مانع تراشی های زیادی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری صورت می ‌گیرد و تحقق اهداف تعیین شده امسال را با ابهام روبرو کرده است.

تغییر در سیاست های بانک مرکزی و تامین ارز مورد نیاز خودروسازان و قطعه سازان می تواند به رشد و پویایی این صنعت کمک کند. از سویی دیگر فراموش نکنیم که صنعت خودروی کشور برای چشم انداز ۱۴۱۰ خود تولید ۳  میلیون دستگاه خودرو را برنامه ریزی کرده است که تحقق این رقم نیازمند تامین نقدینگی است.

همچنین فراموش نکنیم خروج دولت از صنعت خودرو و دخالت در سیاست گذاری ها می تواند ورود جراین نقدینگی های سرگردان به سوی خودروسازان را افزایش دهد، اما لازمه آن کمک به حل مشکلات خودروسازان و کاهش زیان های انباشته است.

اما در صورتی که روند فعلی ادامه دار باشد و تامین ارز و نقدینگی مشکل اصلی حلقه های صنعت خودروسازی باشد نمی توان امید زیادی به فعالیت پویا و چابک خودروسازان داشت. بهتر است سیاست ها در این زمینه مورد بازنگری قرار رگفت و دولت چهاردهم نیز به دنبال راهکاری برای حل مشکلات باشد تا هم صنعت خودرو توسعه پیدا کند و هم شعار سال محقق شود.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟