ورود FMC 511 به ناوگان تاكسيرانى كشور

شنبه - 9 تیر 1403

پیشرانه – ٥٠٠٠ هزار دستگاه از FMC 511، سدان اقتصادى فردا موتور به ناوگان تاكسيرانى كشور افزوده شد. شركت فردا موتور طى قراردادى با شركت تاكسيرانى كشور، ٥ هزار دستگاه از سدان كامپكت و اقتصادى خود را در اختيار ناوگان تاكسيرانى كشور گذاشت. مرتضى ضامنى مديرعامل اتحاديه حمل و نقل كشورى با اعلام خبر افزوده […]

پیشرانه – ٥٠٠٠ هزار دستگاه از FMC 511، سدان اقتصادى فردا موتور به ناوگان تاكسيرانى كشور افزوده شد.

شركت فردا موتور طى قراردادى با شركت تاكسيرانى كشور، ٥ هزار دستگاه از سدان كامپكت و اقتصادى خود را در اختيار ناوگان تاكسيرانى كشور گذاشت.

مرتضى ضامنى مديرعامل اتحاديه حمل و نقل كشورى با اعلام خبر افزوده شدن FMC B 511 به ناوگان حمل و نقل كشور، گفت: اين خودروها كه از استاندارد آلايندگى يورو٥ برخوردارد هستند، كيفيت مطلوبى داشته و با قيمت و شرايطى مناسب در اختيار رانندگان قرار مى گيرند.

او در ادامه افزود: قيمت تاكسى هاى فوق فقط ٧٥٠ ميليون تومان بوده و اتومبيل ها با شرايط اقساط ارزان قيمت، در اختيار متقاضيان قرار مى گيرند.

مديرعامل اتحاديه حمل و نقل كشور گفت: متقاضيان مى بايست درخواست خود را به شركت تاكسيرانى محل فعاليت خود اعلام نموده تا فرايند عملى طرح با هماهنگى اين اتحاديه اجرا گردد.

ضامنى در آخر گفت: با توجه به فرسودگى ناوگان تاكسيرانى كشور، استفاده از ظرفيت خودروسازان در نوسازى ناوگان حمل و نقل مى تواند گامى مهم در راستاى افزايش كيفى آن باشد.

گفتنى است كه شركت مادر عرضه كننده تاكسى هاى FMC 511، پيش از اين نيز خودروهايى را در اختيار ناوگان حمل ونقل كشور قرار داده بود.

فردا ۵۱۱ سدان اقتصادی این شرکت است که رقیب مستقیم آن جک جی ۴ و سدان های داخلی همچون تارا و دنا پلاس هستند

موتور ١.٥ ليترى ٤ سيلندر تنفس طبيعىِ اين خودرو، ١٠٦ اسب بخار قدرت و ١٤٩ نيوتن متر گشتاور دارد. گيربكس سينك شده با آن هم يك جعبه دنده دو كلاچه ٥ سرعته است كه نيرو را به محور جلو منتقل مى كند. نيرو و توانى كه براى مصارف اقتصادى شهرى، كاملا به قاعده و مناسب به نظر مى رسد.

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟