پیش فروش ویژه ایران خودرو

پیش فروش ویژه ایران خودرو آغاز می شود

یکشنبه - 21 اردیبهشت 1399

پیشرانه- شرایط پیش فروش ویژه ایران خودرو برای  ۴ خودرو اعلام شد.

پیشرانه- شرایط پیش فروش ویژه ایران خودرو برای  ۴ خودرو اعلام شد.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» از فردا دو‌شنبه ۲۲ ام اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱ صبح پیش فروش ویژه خودروهای دنا، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو پارس LXو پژو ۲۰۷ آی دستی آغاز می شود.

در پیش فروش ویژه ایران خودرو مبلغ لازم برای پیش‌خرید برای خودرو دنا، ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان؛ برای خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؛ برای خودرو پژو پارس LX، ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان؛ برای خودرو دنا پلاس، ۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای خودرو پژو ۲۰۷ آی دستی نیز ۴۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

این شرکت همچنین زمان تحویل این خودروها را اسفند ۹۹، فروردین ۱۴۰۰ و اردیبهشت ۱۴۰۰  در طرح پیش فروش ویژه ایران خودرو تعیین کرده است.

همچنین مشتریانی که ۳۶ ماه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند و یا دراین مدت خودرو تحویل گرفته‌اند مجاز به ثبت‌نام در پیش فروش ویژه ایران خودرو نخواهند بود.

اما چند خطی درباره خودروهایی که در پیش فروش ویژه ایران خودرو عرضه خواهد شد.

پیشرانه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۳۶۰ سی‌سی به‌طور دقیق حجم دارد، دارای ۸ سوپاپ است و بلوک سیلندر آن متعلق به پژو ۲۰۵ است و از سر سیلندری بهره می‌برد که از طراحی مناسبی که دارد راندمان خوبی حاصل‌شده است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ قابلیت تولید ۷۵ اسب بخار قدرت در دور موتور ۵۳۰۰ دور در دقیقه و ۱۱۸ نیوتن‌متر گشتاور در دور موتور ۳۴۰۰ دور در دقیقه را دارد، ۱۰۲۵ کیلوگرم وزن آن است، نیرو توسط گیربکس BE4 که به‌طور کامل با ۲۰۶ تیپ ۵ مشترک است به چرخ‌های جلو انتقال می‌کند و در شرایط ایدئال در سیکل ترکیبی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به حدوداً ۶ لیتر سوخت احتیاج دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در طول این چند سالی که به تولید رسیده است همواره به استهلاک کم معروف بوده و دلیل آن طراحی عالی پیشرانه TU3A است که حتی اگر با متریال بی‌کیفیت هم به تولید رسد بازهم راندمان خوب و استهلاک کم ازجمله ویژگی‌هایی است که به همراه دارد.

از سوی دیگر خودرو پژو ۲۰۷ آی پیشرانه در ۲۰۷ قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۴۲ نیوتن‌متر دارد. ۲۰۷ برای دستیابی به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون به ۱۱.۶ ثانیه در مدل دستی و ۱۲.۶ ثانیه در مدل اتوماتیک نیاز دارد.

مصرف سوخت ۲۰۷i جدید در شهر ۸.۸ لیتر، در جاده ۵.۴ لیتر و به‌صورت ترکیبی ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر عنوان‌شده است.

پیشرانه در  ۲۰۷ اما قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۴۲ نیوتن متر دارد. ۲۰۷ برای دستیابی به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون به ۱۱.۶ ثانیه در مدل دستی و ۱۲.۶ ثانیه در مدل اتوماتیک نیاز دارد.

پژو ۲۰۷ آی در نمای روبرو، تفاوت‌های قابل توجهی بین ۲۰۶ و ۲۰۷ ایران‌خودرو دیده می‌شود. از سویی دیگر، شباهت زیادی بین ۲۰۷ ایران و ۲۰۷ بازار جهانی وجود دارد؛ تا حدی که تشخیص آن‌ها در نگاه اول مشکل است. شاید بتوان با توجه به جایگذاری چراغ‌های مه‌شکن، در طرفین سپر محصول ایران‌خودرو را از ۲۰۷ واقعی که از مه‌شکن نزدیک به جلوپنجره استفاده می‌کند، تشخیص داد.

جدول پیش فروش ویژه ایران خودرو به شرح زیر است.

پیش فروش ویژه ایران خودرو

پیش فروش ویژه ایران خودرو

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟