عرضه دیگنیتی از سوی بهمن

چرا عرضه دیگنیتی از سوی بهمن اهمیت دارد

چهارشنبه - 16 مهر 1399

پیشرانه- گروه بهمن در شرایطی به‌تازگی از عرضه خودرو جدید خبر داده است که بسیاری از خودروسازان داخلی با شرکای قدیمی خود با مشکل مواجه هستند و امکان عرضه خودرو جدید را نه‌تنها ندارند، از عرضه خودروهای گذشته نیز حتی معذورند، یادمان نرود گروه بهمن مشکلی بزرگ‌تر از رقبای خود دارد، هیچ‌کدام از رقبای این شرکت مستقیم با تحریم مواجه نشده‌اند و به دلیل تحریم‌های کلی امکان عرضه خودروهایشان را ندارند، این در حالی است که گروه بهمن مستقیم از سوی آمریکا تحریم شده است.

پیشرانه- گروه بهمن در شرایطی به‌تازگی از عرضه خودرو جدید دیگنیتی خبر داده است که بسیاری از خودروسازان داخلی با شرکای قدیمی خود با مشکل مواجه هستند و امکان عرضه خودرو جدید را نه‌تنها ندارند، از عرضه خودروهای گذشته نیز حتی معذورند، یادمان نرود گروه بهمن مشکلی بزرگ‌تر از رقبای خود دارد، هیچ‌کدام از رقبای این شرکت مستقیم با تحریم مواجه نشده‌اند و به دلیل تحریم‌های کلی امکان عرضه خودروهایشان را ندارند، این در حالی است که گروه بهمن مستقیم از سوی آمریکا تحریم شده است.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» در همین ارتباط مجتبی نظری مدیر بازاریابی و تبلیغات گروه بهمن در پاسخ به این سؤال که چرا عرضه دیگنیتی از سوی بهمن در این شرایط اهمیت دارد گفته است: آنچه عرضه محصول جدید گروه بهمن را حائز اهمیت کرده تحریم‌ها است، چراکه صنعت خودرو ما زیر ذره‌بین قرار دارد و تحریم کنندگان کشور هرگونه فعالیت این صنعت را زیر نظر دارند.

او با اشاره به دستاوردهای این شرکت در زمان تحریم‌ها اظهار کرد: در همه زمان آینده‌نگری را سرلوحه کار خود قراردادیم و در زمان اعمال تحریم‌ها و فروکشی بازار با آموزش همه‌جانبه کارکنان، استانداردسازی نمایندگی‌ها، بازسازی خطوط تولید و ساخت سالن‌های جدید، توسعه فضای کارخانه بهمن موتور و بهمن دیزل، افزایش سطح کیفیت محصولات و… تحریم‌ها را برای توسعه بهمن تبدیل به یک فرصت کردیم.

نظری ادامه داد: حتی در این بازه دو ساله در حوزه محصولات تجاری، خودروی شیلر ایرانی را رونمایی و به تولید انبوه رساندیم و فعالیت خود درزمینهٔ کاربری سازی را نیز با تولید ۲۰۰۰ کاربری در سال گسترش دادیم و این محصولات حاصل چابکی و توجه به تحقیق و توسعه در گروه بهمن است.

مدیر بازاریابی و تبلیغات گروه بهمن با اشاره به‌سختی روند تولید در شرایط تحریم‌های شدید دوجانبه تصریح کرد: حرکت خوبی در تولید و عرضه یک خودروی جدید با همه سختی‌هایی که وجود داشت، انجام شد و توانستیم با تلاش و همت مهندسان و طراحان شرکت در طراحی این خودرو مشارکت داشته باشیم و با ایجاد تغییراتی خاص، یک خودروی جدید با ظاهر و طراحی متمایز تولید کنیم که به‌زودی به بازار کشور عرضه می‌شود؛ اینکه اصرار دارند تا نام کمپانی خاصی را ببرند و منتسب به برند یا مجموعه‌ای نمایند، مایه تعجب است. مهم این است که یک خودروی باکیفیت و امکانات ویژه دریکی از خطوط تولید داخلی تولید می‌شود و نباید آدرس‌هایی دهیم که تحریم کنندگان با جاسوسی دربه‌در دنبال آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: برنامه ما داخلی سازی درصد قابل‌توجهی از این خودرو تا پایان امسال است و حتی برخی قطعات آن توسط قطعه سازان داخلی تأمین می‌شوند.

نظری با اشاره به اینکه کسانی که به فکر کشور هستند باید از تن دادن به حواشی امتناع کنند، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم، سیاه‌نمایی نسبت به دستاوردها و یأس نسبت به آینده سبب توقف حرکت اقتصادی کشور می‌شوند و همچنین سیاه نمایی از طریق ارائه آمار و اطلاعات نادرست و القای ناتوانی و ناکارآمدی به‌نوعی حرکت در راستای تحقق توطئه دشمنان علیه کشور است و دوستداران کشور باید از آن ابا کنند.

گفتنی است گروه بهمن یکی از نخستین شرکت‌های خودروسازی داخلی است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و تولید داخلی چنین خودرویی در زمان تحریم‌ها نشأت گرفته از سیاست‌گذاری و مدیریت صحیح این مجموعه است.

باز این سؤال مطرح می‌شود که چرا عرضه دیگنیتی از سوی بهمن اهمیت دارد؟ دست آورد جدید گروه بهمن در حالی است که صنعت خودرو ایران با شدیدترین تحریم‌ها روبه‌رو است که همه دنیا را تحت تأثیر قرار داده و از آن پیروی می‌کنند. در این تحریم‌ها که از سوی آمریکا و به‌صورت یکجانبه بر صنعت خودرو ایران اعمال شد، حتی قدیمی‌ترین شرکای خودروسازان نیز قطع همکاری کردند و بازار داخلی به‌یک‌باره خالی از خودرو شد.

گروه بهمن نیز از این قاعده مستثنا نبود و با از دست دادن شرکای تجاری دیرینه خود مانند مزدا، ایسوزو، هاوال و… روزهای سختی را گذراند اما از تکاپو دست نکشید و اکنون تیمی از مهندسان و طراحان داخلی در تولید خودرویی با نام دیگنیتی مشارکت داشته‌اند که به‌زودی به بازار عرضه می‌شود.

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟