میر جواد سلیمانی

شاهین اتوماتیک نیمه دوم امسال به بازار می‌آید

شنبه - 4 اردیبهشت 1400

پیشرانه- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از عرضه خودرو شاهین اتوماتیک در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

پیشرانه- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از عرضه خودرو شاهین اتوماتیک در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» میر جواد سلیمانی در حاشیه بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از این شرکت گفت: در راستای تأمین رضایت مشتریان از شهریورماه خودروی شاهین اتوماتیک تولید و در نیمه دوم امسال وارد بازار خواهد شد.

وی بابیان اینکه در فشار حداکثری و اوج‌گیری تحریم‌ها و نیز محدودیت‌های اپیدمی کرونا، مجموعه سایپا درزمینهٔ طراحی و تولید خودروهای جدید و به‌روز گام برداشت، اظهار کرد: طراحی خودروهای آریا، اطلس، شاهین و … که طراحی و تولید آن‌ها صد درصد در داخل کشور و توسط مهندسان جوان ایرانی انجام‌شده است نشان می‌دهد، تحریم نه‌تنها باعث توقف صنعت خودرو نشد؛ بلکه سبب شد گروه خودروسازی سایپا در مسیر رشد و توسعه پایدار قرار گیرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام این خبر که برنامه‌ریزی برای تولید ۶۰ هزار دستگاه شاهین و ۲۰ هزار دستگاه خودروی آریا در سال ۱۴۰۰ صورت گرفته است،

سلیمانی بابیان اینکه برنامه جامعی برای تولید خودروهای جدید و باکیفیت داریم، گفت: تیم مدیریتی گروه خودروسازی سایپا در تلاش است که در راستای تأمین رضایت مشتریان و مردم عزیز ایران گام بردارد.

گفتنی است میر جواد سلیمانی در حاشیه بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد: سال گذشته باوجود تمام مشکلاتی که تحریم‌های ظالمانه برای صنعت خودرو ایجاد کرد، توانستیم رشد تولید داشته باشیم و میزان تولید خودرو را به بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه برسانیم.

وی بابیان اینکه حذف زودتر از موعد خودروی پراید نسبت به زمانی که سازمان ملی استاندارد اعلام کرد بیانگر آن است که مجموعه سایپا قصد دارد برای تأمین خواسته‌های مردم تلاش مضاعف داشته باشد، خاطرنشان کرد: سایپا در سال‌های تحریم و کرونا، از خودروی پراید به خودروهای شاهین، آریا و اطلس رسیده است؛ خودروهایی که به جهت تکنولوژی برتری‌های متعددی دارند و می‌توانند رضایت مردم را فراهم کنند.

سلیمانی تأکید کرد: مجموعه سایپا در شرایطی موفق شده به طراحی و تولید خودروهای جدید و به‌روز دست پیدا کند که شرکای خارجی، بدعهدی کردند و از ایران رفتند.

وی گفت: خروج شرکای خارجی از ایران باعث شد مجموعه سایپا با معوقات زیادی روبرو شود که با تلاش‌های صورت گرفته معوقات به حداقل رسیده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: در ابتدای دوره تحریم، فضاسازی رسانه‌های معاند به‌گونه‌ای بود که صنعت خودروی ایران شکننده است و در ادامه فشار حداکثری نمی‌تواند ادامه حیات دهد، اما مجموعه سایپا اجازه نداد جو‌سازی‌ها ادامه پیدا کند و به‌سرعت نسبت به طراحی خودروهای جدید برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه استاندارد خودروی شاهین که سال گذشته وارد بازار شد توسط کارشناسان این مجموعه و سازمان ملی استاندارد نهایی شده است، گفت: برای اولین بار در کشور، استاندارد خودروی شاهین از صفر تا نهایی شدن آن توسط مهندسان داخلی انجام شد؛ این امر اتفاق بسیار مهم و بزرگی است.

وی افزود: براي اينکه يك محصول متمايز داشته باشيم يك سيستم كيفي خاص برای خودروی شاهین تعريف شد؛ بدین‌جهت استاندارد این خودرو جدید است که خوشبختانه به‌خوبی پیاده‌سازی شده است.

شایان‌ذکر است در زیر ویدئو بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از گروه خودروسازی سایپا قابل‌ملاحظه است.

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟