۵ هزار تاکسی در انتظار تحویل

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد

پیشرانه- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام آمادگی برای توسعه و نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی، گفت: در حال حاضر پنج هزار دستگاه تاکسی آماده واگذاری به اتحادیه تاکسی‌رانی و شهرداری است.

0

پیشرانه- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام آمادگی برای توسعه و نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی، گفت: در حال حاضر پنج هزار دستگاه تاکسی آماده واگذاری به اتحادیه تاکسی‌رانی و شهرداری است.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» فرشاد مقیمی در نشست با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، جانشین رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها، افزود: ایران خودرو باوجود همه مشکلات و مسائل مرتبط با حوزه تولید به‌واسطه تحریم و کرونا، گام‌های مهم و تأثیرگذاری در توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی برداشته و درصورتی‌که منابع مالی برای ادامه تولید خودروی اقتصادی ناوگان تاکسی‌رانی تأمین شود، این روند ادامه خواهد داشت.

وی بابیان این‌که تولید خودروهای ناوگان تاکسی‌رانی زنجیره تأمین خاصی دارند، افزود: تأمین تجهیزات خودروهای دوگانه‌سوز بر اساس سفارش گذاری بهره‌بردار و مشتریان صورت می‌گیرد و این آمادگی در زنجیره تأمین و خطوط تولید ایران خودرو وجود دارد تا با افزایش ظرفیت‌ها، نیاز موجود به‌ویژه در حوزه تاکسی‌رانی را رفع کند تا امکان ارائه خدمت بهتر و با کیفیت‌تر به مردم فراهم شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز ضمن تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات ایران خودرو در شرایط کنونی جنگ اقتصادی و تحریم‌ها، گفت: مرکز تحقیقات ایران خودرو به‌عنوان مرکزی راهبردی و تأثیرگذار در صنعت خودرو گام‌های مهم و اساسی در راستای خودکفایی و طراحی خودروهای جدید و مدرن برداشته است.

اصغر نورالله زاده با اشاره به طراحی و تولید محصول تارا، این اقدام را بیانگر خلاقیت بالای مهندسان ایرانی و استفاده از ظرفیت‌ها و دانش بومی دانست و گفت: صنعت خودروی کشور با تولید تارا به خودباوری برای تولید محصولی در سطح استانداردهای جهانی رسیده است.

وی ادامه داد: توسعه قطعه‌سازی کشور از ثمرات تولید محصول تارا در شرایط دشوار فعلی است و باید از مزیت کیفیت بالای این محصول برای حضور در بازارهای جهانی استفاده کرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به قرارداد نوسازی ۱۳۰ هزار دستگاه تاکسی با سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، گفت: در راستای اشتغال‌زایی، نوسازی و بهینه‌سازی ناوگان تاکسی‌رانی، این قرارداد منعقدشده که با همکاری خوب ایران خودرو شاهد توسعه ناوگان خواهیم بود.

گفتنی است، در این نشست راه‌های تعامل و همکاری برای توسعه حمل‌ونقل عمومی و تاکسی‌رانی موردبررسی قرار گرفت. جانشین ریاست سازمان شهرداری‌ها، مدیرکل حمل‌ونقل سازمان شهرداری‌ها و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، پیشنهادهایی در خصوص گسترش همکاری‌ها و استفاده از ظرفیت‌های ایران خودرو برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی مطرح کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.