از ارائه خدمات فروش و پس از فروش سیبا موتور رضایت داریم

مدیرعامل پرسیران:

پیشرانه- مدیرعامل پرسی ایران گاز گفت: خدمات پس از فروش سیبا موتور منطبق با استاندارها و از کیفیت بالایی برخوردار است.

0

پیشرانه- مدیرعامل پرسی ایران گاز گفت: خدمات پس از فروش سیبا موتور منطبق با استاندارها و از کیفیت بالایی برخوردار است.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» حميدرضا حدادي مدیرعامل پرسی ایران گاز در حاشیه مراسم کلید سپاری ۵ دستگاه کشنده FAW در خصوص نحوه همکاری دو مجموعه سیبا موتور و پرسی ایران گاز گفت: قصه همکاری شرکت پرسیران با سیبا موتور در سال ۹۳ با خرید تعدادی دستگاه کشنده آغاز شد.

وی با تأکید بر آنکه کشنده‌های سیبا موتور از کیفیت لازم برخوردار و مورد تائید استانداردهای پلیس راهور ناجا و نیز شرکت حمل‌ونقل فرآورده‌های نفتی است، تصریح کرد: بعد از وقفه‌ای، سال ۹۹ مجدد برای خرید تعدادی دستگاه کشنده FAW اقدام کردیم و در صورت انعقاد تفاهم‌نامه ۳ جانبه میان پرسی ایران گاز، صندوق کارآفرینی امید و سیبا موتور تا پایان سال ۱۴۰۰، خرید تعدادی دستگاه کشنده سنگین دیگر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مشتری مداری و ارائه خدمات پس از فروش باکیفیت و به‌موقع سیبا موتور نکته دیگری بود که حدادی بدان اشاره و بیان داشت: از سال ۹۳ تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر نارضایتی از خدمات پس از فروش سیبا موتور به بنده نرسیده است و همیشه از کیفیت خدمات ارائه‌شده از سوی این مجموعه رضایت داشتیم.

مدیرعامل پرسی ایران گاز خاطرنشان کرد: قرار است یک گروه امدادی نیز برای ارائه خدمات بهتر در جاده‌ها راه‌اندازی شود که به‌طور حتم نقشی مهم در بالا بردن کیفیت خدمات پس از فروش سیبا موتور ایفا خواهد کرد.

گفتنی است؛ مراسم کلید سپاری ۵ دستگاه کشنده FAW با حضور مدیرعامل گروه بهمن و نیز مدیرعامل سیبا موتور و اعضای هیأت مدیره پرسی ایران گاز برگزار شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.