گروه بهمن تنها خودروسازی که در رتبه‌بندی اعتباری موسسه (پایا) رتبه A کسب کرد

پیشرانه- گروه بهمن به‌عنوان تنها خودروسازی که توانست در رتبه‌بندی اعتباری موسسه (پایا) رتبه A را کسب کند معرفی شد.

0

پیشرانه- گروه بهمن به‌عنوان تنها خودروسازی که توانست در رتبه‌بندی اعتباری موسسه (پایا) رتبه A را کسب کند معرفی شد.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» گروه بهمن بعد از کسب افتخاراتی نظیر خودروساز نمونه، بهره‌ورترین خودروساز، اولین خودروساز سبز، پیشرو بودن در میان شرکت‌های خصوصی، قرار گرفتن در میان کیفی‌ترین خودروهای تولیدی کشور، توسعه ساخت داخل محصولات، سودآوری پایدار، اخذ جوایز و نشان‌های متعدد ملی در حوزه‌های تعالی سازمانی، کیفیت، بهره‌وری، مدیریت دانش و منابع انسانی، در رتبه‌بندی اعتباری موسسه (پایا) رتبه A را کسب کرد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت “دستورالعمل شاخص‌های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری” (پایا) را برای تجارت داخلی و خارجی تدوین نموده است. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای اجرای این دستورالعمل، سامانه‌ای را طراحی کرده است. طبق این دستورالعمل، چهار حوزه کلی شامل مسئولیت‌پذیری، وضعیت مالی، وضعیت کسب وکار-کمی و وضعیت کسب وکار-کیفی، در رتبه‌بندی فعال اقتصادی لحاظ می‌شود که ارزیابی شاخص‌های کسب وکار-کیفی و کمی فعالان اقتصادی به‌صورت دقیق‌تر موردبررسی قرار می‌گیرد.

ازاین‌رو شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا بر اساس ارزیابی جمیع موارد یادشده، توانست به ارزیابی جمعی خود در خصوص گروه بهمن که تنها شرکت خودروساز در کسب رتبه A است بپردازد.

با اعطای رتبه اعتباری A به گروه بهمن، این شرکت می‌تواند بدون نیاز به رکن ضامن به انتشار اوراق اقدام کند و از این طریق فرآیند تأمین مالی کوتاه‌تر شده و هزینه‌های انتشار اوراق نیز کاهش می‌یابد؛ که این امر کاهش هزینه‌های تأمین مالی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین مقوله رتبه‌بندی اعتباری می‌تواند ضمن ارزیابی وضعیت اعتباری و مالی، هزینه تأمین مالی را کاهش دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.