۸۷ درصد برنامه توليد گروه خودروسازي سايپا محقق شد

چهارشنبه - 7 اردیبهشت 1401

پیشرانه – گروه خودروسازي سايپا توانست ۸۷.۳۵ درصد از برنامه هاي توليد خود در سال گذشته را محقق كند و اين در حالي است كه صنعت خودرو با سخت ترين و سنگين ترين تحريم ها روبرو است.

پیشرانه – گروه خودروسازي سايپا توانست ۸۷.۳۵ درصد از برنامه هاي توليد خود در سال گذشته را محقق كند و اين در حالي است كه صنعت خودرو با سخت ترين و سنگين ترين تحريم ها روبرو است.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» در برنامه تجمعي توليد گروه خودروسازي سايپا، رقم ۴۵۴ هزار و ۶۰۶ دستگاه هدف گذاري شده بود اما اين مجموعه با تحقق ۸۷.۳۵ درصد از برنامه توليد، ۳۹۷ هزار و ۸۱ دستگاه خودرو توليد كرد.

يكي از مهم ترين دلايلي كه باعث شده گروه خودروسازي سايپا نتواند ۱۰۰درصد برنامه خود را محقق كند به توليد ناقص خودرو بر مي گردد، سال گذشته و تا قبل از تغيير مديريت اين مجموعه، ۸۰ درصد از خودروهايی كه توليد مي شد، نقص قطعه داشت و خودروها به جاي آنكه به دست مصرف كننده برسد، در پاركينگ مي ماند اما در اين دوره تلاش شده است كه توليد خودرو با كمترين نقص قطعه صورت گيرد.

بر اين اساس ۹۰ درصد خودروهاي توليد اين مجموعه بدون نقص قطعه و عبور مستقيم تحويل مشتريان مي شود، لذا با رويه موجود قابل پيش بيني است كه گروه خودروسازي سايپا بتواند جلوتر از برنامه تدوين شده، توليد كند.

نكته حايز اهميت در روند توليد سال گذشته حركت به سمت كاهش انحراف از توليد است. اين موضوع در  محصولات تيبا (۱۰۶.۷درصد)، ايكس ۱۵۱ (۹۰.۴ درصد) و تجاري سبك (۹۳.۵ درصد) قابل مشاهده است، از اين رو سعي گروه خودروسازي سايپا بر اين است كه در سال جاري انحراف از توليد را در محصولات اقتصادي شاهين و كوييك به شدت كاهش دهد و بر اساس برنامه تدوين شده، توليد اين دو محصول پيگيري شود.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

سایر نظرات

  • در انتظار استپ وی | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۹:۴۵ ق٫ظ

    هزاران نفریم که از سال ۹۶ ساندرو و استپ وی ثبت نام کردهایم و هنوز حدود ۵ سال شده ندادید طرح تبدیل کوییک هم گذاشتین که در خور خودرو ثبت نامی این جماعت مظلوم نیست تازه اتومات کوییک هم ندارید شرم کنید جای حرف عمل کنید

  • مختار | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸ ق٫ظ

    عین سگ دروغ میگن