فیدلیتی خودرویی محبوب و استاندارد است

جمعه - 10 تیر 1401

پیشرانه -خودروی فیدلیتی از خودروهای پرطرفدار ایران است که گروه بهمن آن را روانه بازار کشور کرده است. این خودرو علاوه بر ایران جزو خودروهای محبوب بازار بزرگ کشور چین نیز اعلام شده است.

پیشرانه -خودروی فیدلیتی از خودروهای پرطرفدار ایران است که گروه بهمن آن را روانه بازار کشور کرده است. این خودرو علاوه بر ایران جزو خودروهای محبوب بازار بزرگ کشور چین نیز اعلام شده است.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» این خودرو بهترین خودروی سال ایران و جزو ۱۰خودروی برتر چین شناخته شده است. فیدلیتی خیلی سریع توانست در بازارهای اروپا و آمریکا نفوذ کند. گروه بهمن با عرضه این خودرویSUV به بازار خودروی ایران سطح ماشین‌های SUV که در داخل تولید می‌شوند را تکان داد و افق‌های جدید پیش روی SUV سواران ایرانی گشود. اقبال و گرایش مردم به فیدلیتی باعث شد سایر شرکت‌های خودروساز نیز محصولاتی را معرفی کنند که به زعم بسیاری از فیدلیتی الگوبرداری کردند.
فیدلیتی خیلی زود جایگاه خود را در میان خودروهای داخل کشور پیدا کرد. این خودرو توانست به خودروی شاخص و ایمن جاده‌های ایران تبدیل گردد و توجه خانواده‌ها را به خود جلب کند به طوریکه امروزه اکثر علاقمندان به خودرو، فیدلیتی را به عنوان خودرویی مطابق با استانداردهای بین‌المللی می‌شناسند. در همین راستا می‌توان گفت کارشناسان در وبسایت های تخصصی خودرویی در ایران به این خودرو ۴.۵ ستاره از ۵ ستاره را اعطا کرده‌اند که نشان از عملکرد فنی عالی، ظاهر زیبا و ایمنی بالای آن است. جالب آنجاست که این خودرو به دلیل طراحی و امکانات خاص خود هم مورد پسند نسل جوان و هم مورد توجه خانواده‌ها قرار گرفت.
مستند دیگری که نشان می‌دهد فیدلیتی در بازار ایران جایگاه برجسته‌ای دارد، حجم تقاضای این محصول در بازار خودرو است. علیرغم گذشت یکسال از اولین عرضه فیدلیتی به بازار، نمودار تقاضای آن همچنان افزایشی است. به گواه پیشکسوتان بازار خودروی ایران، قاعده بازار در کشور ما اینگونه است که خودروها پس از اولین عرضه توسط مشتریان آزمون و خطا می‌شود و چنانچه مصرف کنندگان راضی باشند بازار میل جهشی به خرید خودرو پیدا می‌کند. شواهد نشان می‌دهد این اتفاق درباره فیدلیتی اتفاق افتاده است و بازار همچنان کشش زیادی به خرید این محصول دارد.
فیدلیتی به قدری به چشم بازار ارزنده آمده که علیرغم آنکه کارخانه قیمت آن را هشتصد میلیون تومان اعلام کرده است اما ارزیابی کارشناسان فروش خودرو در بازار غیررسمی این SUV را تا ۶۰۰میلیون بالاتر از قیمت اعلام کارخانه ارزیابی کرده‌اند.
استقبال بازار و مشتریان از خودروهای فیدلیتی به حدی است که طرح‌های فروش همواره با استقبال شگرف مردم روبرو می‌گردد. بهمن توانسته با حفظ کیفیت حتی در شرایط تحریم تولید خو را افزایش دهد و آن را به ده هزار عدد در سال برساند. یکی از دلایل این اقبال به طور حتم خدمات پس از فروش مطلوب بهمن است هرچند نباید از کیفیت بالای این خودرو در این ارزیابی غافل باشیم. ارائه خدمات پس از فروش در تراز استانداردهای خودروسازان برجسته دنیا به مصرف کنندگان این خودرو اطمینان می‌دهد که حتی در صورت بروز خرابی‌های احتمالی به مشقت نخواهند افتاد و گروه بهمن همانند خودروسازان شناخته شده دنیا، بالاترین خدمات رسانی را برای جلب رضایت مشتریان خود ارائه می‌دهد. این نحوه اطمینان بخشی باعث می‌شود که مشتریان فیدلیتی با این خودرو مانوس شوند.
شاید به همین دلایل است که فیدلیتی به دلیل محبوبیت و کیفیتی که دارد حضور کمرنگی در بازار خودروهای کارکرده دارد. این نشان می‌دهد که مشتریان و مصرف کنندگان آن به سختی راضی به فروش این سواری استاندارد و به روز دنیا می‌شوند. بهمن نیز به دلیل استقبال از فیدلیتی پرایم به زودی نسخه جدیدی از این خودرو روانه بازار خواهد کرد تا کیفیت محصولات خود را به رخ بکشد.
با این حال مشخص نیست جریانی با سمپاشی علیه یک خودروی در تراز جهانی چه اهدافی را دنبال می‌کند. به ویژه در شرایط فعلی کشور که مصرف کنندگان داخلی حق انتخاب زیادی ندارد. اما علیرغم حکفرمایی وضعیتی خاص بر بازار خودروی کشور، جریانی همان تنوع محدود خودروهای دارای شاخص‌های جهانی را هم تخریب می‌کنند تا دست شهروندان ایرانی از خودروی با کیفیت کوتاه گردد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

سایر نظرات

  • شروین | ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۵:۵۲ ب٫ظ

    با عرضه قطره چکونی قیمت رو به پنج برابر بازار جهانی رسوندید و در حالی که با رانت رقبا رو ممنوع الورود کردید معلومه که ملت همیشه در صحنه و دلالها صف میکشن برای خرید این آشغالای چینی !!!!