ایران “مکث” می‌خواهد

یکشنبه - 10 اردیبهشت 1402

پیشرانه -نخستین رالی گردشگری خزر تا خلیج‌فارس از ۸شتم اردیبهشت‌ماه و از ساحل چمخاله در استان گیلان کار خود را آغاز کرد.

پیشرانه -نخستین رالی گردشگری خزر تا خلیج‌فارس از ۸شتم اردیبهشت‌ماه و از ساحل چمخاله در استان گیلان کار خود را آغاز کرد.

به گزارش وب سایت خبر«پیشرانه» ، این سفر ۶ روزه ۲۳۰۰ کیلومتری، با بیش از ۶۰ اتومبیل دو دیفرانسیل و بیش از ۱۲۰ نفر همراه از دریای خزر آغاز می‌شود و طی ۶ روز با گذر از ۶ استان در جزیره کیش واقع در خلیج‌فارس به اتمام می‌رسد. این برنامه توسط دبیرخانه دائمی رالی گردشگری خزر تا خلیج‌فارس زیر نظر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران توسط شرکت مدیریت رویداد آریانا و با حمایت شرکت‌های مکث موتور، لاستیک بارز و روغن‌موتور موتوسل برگزار می‌شود.
در این رالی، ۶۰ خودرو دو دیفرانسیل از برندهای مختلفی همچون مکث موتور کلوت، کی‌ام‌سی تی۸، یواز پاتریوت، نیسان رونیز، لندکروزر اتاق ۱۰۰، رنج روور، دیفندر، شورولت بلیزر، تویوتا هایلوکس، تویوتا اف‌جی‌کروزر و …حضور دارند. هر خودرو با دو نفر سرنشین(یک نفر راننده و یک نفر نقشه‌خوان) از روز نهم اردیبهشت‌ماه از ساحل چمخاله واقع در استان گیلان مسیر خود را آغاز کرده‌اند. شرکت‌کنندگان در این رالی باید بر اساس نقشه‌ای که قبل از حرکت در اختیارشان قرارگرفته، در طول این مسیر با عبور از استان‌های گیلان، قزوین، البرز، قم، اصفهان، فارس به استان هرمزگان برسند و ازآنجا به‌وسیله لندیگراف به جزیره کیش بروند. این رالی ۲۳۰۰ کیلومتری باهدف شناختن بیشتر و بهتر طبیعت ایران و با رعایت اصول رانندگی، مراقبت از طبیعت، معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران و همچنین با رویکرد هوش، نقشه‌خوانی و مسیریابی درست و به‌دوراز توجه به‌سرعت همانند رالی‌های قهرمانی برگزار می‌شود.
با توجه به این‌که تمامی خودروهای حاضر در این رالی دو دیفرانسیل هستند، مسیرهای انتخاب‌شده برای این برنامه صرفاً از اتوبان و جاده‌های شهری نخواهد بود و بخشی از مسیر، خارج از جاده و بیراهه نوردی است. بخشی از مسیر از چمخاله به قزوین، بخشی از مسیرهای کویر متین آباد و چند قسمت دیگر از این رالی در مسیرهای صعب‌العبور خواهد بود.
با توجه به اینکه رویکرد اصلی برای برگزاری این رالی، ایران‌شناسی، طبیعت‌گردی و معرفی مراکز میراث فرهنگی ایران است، در تمام‌مسیر حفظ سرعت و رانندگی ایمن، توجه به علائم و هشدارها، رعایت تمامی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مسیریابی اصولی از روی نقشه و توجه به حفظ جان شهروندان و مسافران باید موردتوجه تمامی شرکت‌کنندگان باشد.
اختتامیه این رالی با همکاری مکث موتور، گروه صنعتی بارز و شرکت موتوسل روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟