توضیحات بهمن موتور در خصوص متقاضیان نوبت زمستان در سامانه یکپارچه

سه شنبه - 10 بهمن 1402

پیشرانه – بهمن موتور در خصوص وضعیت متقاضیان خودروهای این شرکت که از طریق سامانه یکپارچه خرید خودرو ثبت نام کرده، توضیحاتی ارائه داد. در توضیحات شرکت بهمن موتور آمده است: پیرو اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها و پیگیری‌ها صورت گرفته از طرف برخی از هموطنان عزیز که در طرح سامانه یکپارچه […]

پیشرانه – بهمن موتور در خصوص وضعیت متقاضیان خودروهای این شرکت که از طریق سامانه یکپارچه خرید خودرو ثبت نام کرده، توضیحاتی ارائه داد.

در توضیحات شرکت بهمن موتور آمده است:

پیرو اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها و پیگیری‌ها صورت گرفته از طرف برخی از هموطنان عزیز که در طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی ثبت نام کرده و نوبت آنها در لیست انتظار اعلامی از سوی وزارت صمت، زمستان ۱۴۰۲ تعیین شده است؛ به اطلاع می‌رساند، در زمان ثبت نام از متقاضیان مذکور در اسفند ماه، ۱۴۰۱ شرکت بهمن موتور نسبت به اعلام ظرفیت قابل عرضه و مشارکت در این طرح براساس توان تولید و برنامه ریزی تأمین قطعات منفصله اقدام نموده.

لیکن علیرغم اعلام قبلی این شرکت در بهمن ماه ۱۴۰۱ و فروردیـن ماه، ۱۴۰۲ وزارت صـمت، نسبـت بـه اعلام حدود ۴۸ هزار نفر متقاضیان در قالب لیست انتظار با نوبت‌های اعلامی تا پایان سال ۱۴۰۲ اقدام نموده است. (در حدود ۵برابر ظرفیت تولید اعلام شده از سوی شرکت بهمن موتور)

در همین راستا مکاتبه ای در فروردین ماه ۱۴۰۲ با وزارت متبوع و متولیان برگزاری طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی صورت گرفت و شرکت بهمن موتور در این مکاتبات الزامات و نیازهای مورد نیاز برای تحقق برنامه تأمین قطعات منفصله و تحقق تولید براساس تعداد متقاضیان اعلام شده را در قالب هفت بند (تأمین و تخصیص ارز، تسهیل شرایط کسب و کار، تسهیل فرآیند ترخیص قطعات منفصله از گمرک، تعدیل درصد ساخت داخل محصولات، تعدیل تعرفه‌ها، تسهیل فرآیندهای شماره گذاری و اسقاط خودروها) اعلام نمود که موضوع تأمین و تخصیص ارز که مهمترین عامل در تدام فرآیند تأمین قطعات و تولید محصول بوده، علیرغم اعلام مساعد وزارت صمت در ابتدای اجرای طرح ( ابتدای سال ۱۴۰۲ ) دچار اختلال شده و در برخی از ماه‌ها به طور کامل متوقف گردید و در ابتدای مرداد ماه ۱۴۰۲ نیز با ابلاغ مدیر کل محترم دفتر خودرو وزارت صمت، خودروسازان از امکان استفاده از ارز نیمایی محروم شده و ساز و کار تأمین ارز به استفاده از ارز صادراتی تغییر پیدا کرد.

لذا شرکت بهمن موتور تمام توان تولیدی و زیرساخت‌های فیزیکی خود را در طول این مدت به کار گرفته و تا این لحظه توانسته است تعداد قابل توجهی از متقاضیان سامانه یکپارچه را براساس نوبت های اعلامی وزارت صمت و براساس لیست انتظار این متقاضیان فراخوان نماید.

علی ایحال فراخوان ثبت نام سایر متقاضیان لیست انتظار منوط به تأمین ارز مورد نیاز، تأمین قطعات منفصله، تداوم تولید در ماه های آتی ، تعدیل تعرفه‌ها و تسهیل در شرایط اجرایی ثبت سفارش و همکاری متولیان امر نظیر وزارت صمت، سازمان حمایت در خصوص موارد فوق می‌باشد که در صورت اطمینان از حصول تخصیص تأمین ارز و تأمین قطعات منفصله، هموطنان عریز براساس نوبت مندرج در لیست انتظار مورد فراخوان قرارخواهند گرفت.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

سایر نظرات

 • هادی | ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۵۹ ق٫ظ

  بابا ای ولله ، بس گ… خوری اضافی بود، سه ماه پیش هم ثبت نام میکردین و میگفتین تحویل سه ماهه ؟؟
  مردم رو از اسفند ۱۴۰۱ یکسال منتظر نگه داشتین ، ماشین گرون شد ، دست مردم هم جایی بند نیست ، از ثبت نامهای دیگه ممانعت کردن بنا اینکه شما در سامانه ثبت نام کردید ، با روح و اعصاب مردم بازی کردید ، به کجا شکایت کنیم ؟ همه مثل همن ، بی هویت ، بی منطق و فقط زور و زور و زور
  البته از بهمن موتور انتظاری جز این هم نمیرفت ، همیشه بدقول ، خدمات همیشه گرون و غیرمنطقی ، پاسخگویی در حد صفر ، خدمات صفر ، ما چقدر احمق بودیم ! هر روز سایت رو نگاه میکنیم و فقط اینو میبینم — ارسال به خودروساز
  کی پاسخگو هستش ؟ آخه این متن شما پاسخ به مردمه ؟؟؟؟؟؟
  ننگ بر شما ، تف بر شما ،