مدیرعامل شرکت بهمن موتور بیان کرد:

دعوت از باقیمانده نوبت زمستان سامانه در صورت تامین ارز

چهارشنبه - 2 اسفند 1402

پیشرانه – مدیرعامل بهمن موتور می‌گوید: بهمن موتور تا پایان پاییز، مطابق برنامه فراخوان واریز وجه را صادر کرده و عمده مشتریان این فصل نیز در زمان مقرر مندرج در قرارداد، خودروی خود را تحویل گرفته‌اند. با توجه به پیگیری و حمایت حال حاضر وزارت صمت و بانک مرکزی امید است تخصیص و تامین ارز […]

پیشرانه – مدیرعامل بهمن موتور می‌گوید: بهمن موتور تا پایان پاییز، مطابق برنامه فراخوان واریز وجه را صادر کرده و عمده مشتریان این فصل نیز در زمان مقرر مندرج در قرارداد، خودروی خود را تحویل گرفته‌اند. با توجه به پیگیری و حمایت حال حاضر وزارت صمت و بانک مرکزی امید است تخصیص و تامین ارز مورد نیاز، به موقع صورت پذیرفته تا ادامه برنامه تولید بر اساس روند عادی جاری و سایر نوبت‌های دیگر نیز برای واریز وجه و انعقاد قرارداد فراخوان گردند.

روزهای پایانی سال ۱۴۰۱، وزارت صمت با طراحی سامانه یکپارچه یکپارچه عرضه خودرو های داخلی بر مبنای نوبت دهی ، خودروسازان را ملزم کرد تا تنها از طریق این بستر محصولات خود را عرضه کنند. براساس گزارش‌های رسمی تعداد افراد نوبت داده شده در این سامانه بیشتر از میزان برنامه و توان تولید یک ساله خودرو در کشور بود. ازهمین رو با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، تعدادی از خودروسازان در فراخوان نوبت های اعلامی دچار مشکل شده و نمی‌توانند وعده یکجانبه سامانه یکپارچه را عملی کنند.

در همین رابطه امیر میرمنصف، مدیرعامل بهمن موتور درباره وضعیت نوبت های درخواستی محصولات بهمن موتوردر سامانه یکپارچه گفت: فراخوان واریز وجه برای تعدادی از نوبت های زمستان اعلام شده و مابقی نیز پس از تخصیص و تامین ارز توسط وزارت صمت و بانک مرکزی و اطمینان از تامین قطعات منفصله، برای واریز وجه و تکمیل فرآیند ثبت‌نام فراخوانده می‌شوند.

مدیرعامل بهمن موتور در پاسخ به سوالی در خصوص «چرایی بروز این اشکال در روند فراخوان نوبت‌های زمستان» گفت: اواخر سال ۱۴۰۱ سامانه یکپارچه فروش یکپارچه عرضه خودرو های داخلی بر مبنای نوبت دهی، بالغ بر ۱۸ هزار نفر را به عنوان متقاضی یکی از محصولات بهمن موتور(دیگنیتی) نوبت دهی می‌‎کند در حالیکه علیرغم اطلاع رسانی قبلی و مکتوب کل برنامه تولید این محصول در سال ۱۴۰۲ پنج هزار دستگاه بوده که بخشی از آن نیز مرتبط با تعهدات سال ۱۴۰۱ با موعد تحویل سال ۱۴۰۲ بود و این موضوع نیز طی مکاتبات متعدد به مسئولان و متولیان امر اعلام شده بود.

وی در پاسخ به این سوال که «چطور بهمن موتور نسبت به این موضوع اعتراضی نکرد» گفت: عواقب ناشی از تفاوت فاحش برنامه تولید با تعداد افراد نوبت داده شده به دفعات به مسئولان و دستگاه های ذیربط از همان ابتدا اطلاع رسانی شد که در همین ارتباط با توافق ضمنی با وزارت صمت مقرر شد تا در صورت تحقق ۷ بند مندرج در آن مکاتبه، که اهم آن ” تخصیص و تامین ارز مورد نیاز” بود متقاضیان به ترتیب نوبت اعلامی برای واریز وجه و انعقاد قرارداد فراخوان شوند که نه تنها تخصیص و تامین ارز بر اساس برنامه زمانی و میزان مورد نیاز که قبلا اعلام گردیده بود در زمان وقت صورت نپذیرفت، بلکه تا کنون نیز ارز مورد نیاز بخش عمده‌ای از نوبت‌های زمستان نیز تخصیص و تامین نشده که روزانه در حال رایزنی و پیگیری موضوع از وزارت صمت هستیم.

مدیر عامل بهمن موتور گفت: بهمن موتور تا پایان پاییز، مطابق برنامه فراخوان واریز وجه را صادر کرده و عمده مشتریان این فصل نیز در زمان مقرر مندرج در قرارداد، خودروی خود را تحویل گرفته و طبیعتا با توجه به پیگیری و حمایت حال حاضر وزارت صمت و بانک مرکزی امید است تخصیص و تامین ارز مورد نیاز، به موقع صورت پذیرفته تا ادامه برنامه تولید بر اساس روند عادی جاری و سایر نوبت‌های دیگر نیز برای واریز وجه و انعقاد قرارداد فراخوان گردند.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟