«پیشرانه» گزارش می دهد:

توقف تولید پژو پارس و سردرگمی حواله داران

شنبه - 26 خرداد 1403

پیشرانه – طبق اعلام سازمان ملی استاندارد قطعا تولید پژو پارس در روز ۳۱ خردادماه متوقف خواهد شد و مشتریانی که حواله خرید آن را دارند باید خودروی دیگری را انتخاب کنند. به گزارش پیشرانه- مشتریانی که حواله های پژو پارس را در دست دارند در انتظار تعیین و تکلیف های سازمان استاندارد هستند. طبق […]

پیشرانه – طبق اعلام سازمان ملی استاندارد قطعا تولید پژو پارس در روز ۳۱ خردادماه متوقف خواهد شد و مشتریانی که حواله خرید آن را دارند باید خودروی دیگری را انتخاب کنند.

به گزارش پیشرانه- مشتریانی که حواله های پژو پارس را در دست دارند در انتظار تعیین و تکلیف های سازمان استاندارد هستند. طبق اعلام سازمان ملی استاندارد قطعا تولید پژو پارس در روز ۳۱ خردادماه متوقف خواهد شد و مشتریانی که حواله خرید آن را دارند باید خودروی دیگری را انتخاب کنند که البته طبق فراخوان ایران‌خودرو امتیازات جذابی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

تنها یک روز دیگر تا پایان این مهلت باقی مانده است که باید مشتریان برای این خرید تصمیم گیری کنند. البته ایران خودروامتیازاتی را برای این افراد در نظر گرفته است تا بتوانند حواله های پژو پارس خود را به خودروی دیگری تبدیل کنند.

نکته مهم آن است که خودروهای جایگزین سورن پلاس ، ۲۰۷  و تارا است که در این بین اولویت بیشتر به سورن پلاس تعلق گرفته است.

ایران خودرو برای استقبال بیشتر از این طرح و جایگزینی پارس با سورن پلاس، امتیازات ویژه‌ و جالبی را در نظر گرفته است که یکی از آن‌ها تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بدون بهره و تخفیف ۱۵ میلیون تومانی برای متقاضیان آن است.

هرچند وضعیت حواله داران مشخص است اما مسئله مهم در این بین تفاوت نگاه سازمان استاندارد با خودروسازان است که می تواند مشتریان را سردرگم کند. امروز بسیاری از مشتریانی که تصمیم به خرید پزو پارس داشتند با شرایطی مواجه شده اند که یا باید رقمی اضافه تر برای خودروهای جدید بدهند یا باید از خرید خود انصراف دهند.

اختلاف نظر میان سازمان استاندارد و خودروسازان می تواند بی اعتمادی مشتریان را به همراه داشته باشد و در نهایت آسیب دیگری به واحدهای خودروسازی کشور وارد کند.

هرچند باید خودروهای تولیدی از نظر کیفی مطابق با استانداردهای موجود باشند اما مسئله مهم آن است که این موارد باید قبل از فروش محصولات حل و فصل شود زیرا توقف فروش خودروهایی که خط تولید آنها متوقف می شود نیز می تواند خودروسازان را با زیان همراه کند.

 

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟