«پیشرانه» گزارش می دهد: 

کیفیت و قیمت، فاکتوری مهم در طرح جایگزینی پژو پارس برای مشتریان

پنجشنبه - 31 خرداد 1403

پیشرانه – با توقف خط تولید پژو پارس حالا باید در راستای مشتری مداری، خودروسازان پیشنهاداتی را به حواله داران ارائه دهند که بتواند جبران این اتفاق باشد. خودرویی با کیفیت بالا و تفاوت قیمتی چشمگیر با بازار می تواند از اثرات این موضوع بر نگاه مشتریان کم کند. به گزارش پیشرانه- مدیرکل حقوقی و […]

پیشرانه – با توقف خط تولید پژو پارس حالا باید در راستای مشتری مداری، خودروسازان پیشنهاداتی را به حواله داران ارائه دهند که بتواند جبران این اتفاق باشد. خودرویی با کیفیت بالا و تفاوت قیمتی چشمگیر با بازار می تواند از اثرات این موضوع بر نگاه مشتریان کم کند.

به گزارش پیشرانه- مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان ملی استاندارد ایران، از به امضا رسیدن توقف خط تولید محصول پژو پارس خبر داد.

مهدی شعبانی اظهار کرد: «شناسایی محصولات غیراستاندارد با یک بازتعریف جدید و افزایش نظارت ها سبب توقف تولید پنج خودرو در شرکت‌های بزرگ خودروساز شد، آخرین نمونه خودرو پژو پارس است که تولید آن متوقف و تعطیلی خط تولید این خودرو به امضا رسید.»

این موضوع به معنای این است که دیگر تکلیف حواله داران پژو پارس مشخص است و باید به سراغ انتخاب خودرویی دیگر بروند.

اما مسئله این است که پیشنهاد خودروهای جایگزین باید به چه صورت باشد تا افرادی که حواله این خودرو را داشتند بتوانند آن را با خودروی جدید جایگزین کنند.

بدون شک خودروهای پیشنهادی باید از کفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد. بی شک وقتی استاندارد خط تولید را متوقف کرده باید خودروی پیشنهادی دارای کیفیتی باشد که مشتری پذیرای ما به تفاوت آن باشد.

اما از سویی دیگر با توجه به سردرگمی این مدت مشتریانی که حواله پژو پارس را در اختیار داشتند بی شک باید تفاوت قیمت خودروهای پیشنهادی با بازار آزاد چشمگیر باشد که بتواند خسارت وارده به مشتریان را جبران کند.

آن چیزی که در اجرای این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است مسئله جلب اعتماد به مشتریان است. درواقع این موضوع می تواند به مسئله پیش فروش ها و اعتمادی که از سوی مشتریان شکل گرفته آسیب وارد کنه اما اجرای طرح جایگزین موفق خود فرصتی است تا خودروسازان نیز مشتریان خود را حفظ کنند. به نوعی این موضوع می تواند در عملکرد های مشتری مداری دسته بندی شود.

 

 

 

 

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟