خواسته خودرویی مردم از رئیس جمهور جدید چیست؟

یکشنبه - 10 تیر 1403

پیشرانه – انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به دور دوم کشیده است.پزشکیان و جلیلی کمتر از یک هفته فرصت دارند تا نظر رای دهندگان را به خود جلب کنند. در این فاصله بد نیست که آنها بدانند خواسته خودرویی مردم از رئیس جمهور جدید چیست؟ به گزارش وب سایت خبری پیشرانه ، برخلاف تصور، ادعاها […]

پیشرانه – انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به دور دوم کشیده است.پزشکیان و جلیلی کمتر از یک هفته فرصت دارند تا نظر رای دهندگان را به خود جلب کنند. در این فاصله بد نیست که آنها بدانند خواسته خودرویی مردم از رئیس جمهور جدید چیست؟

به گزارش وب سایت خبری پیشرانه ، برخلاف تصور، ادعاها و حاشیه هایی که پیرامون انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به وجود آمده بود ، زاکانی و قاضی زاده هاشمی تا آخر ادامه ندادند و نظرات قالیباف و پورمحمدی هم نتوانست نظر شرکت کنندگان را جلب کند.

مسعودپزشکیان و سعید جلیلی با دیدگاه های متفاوت یکی منسوب به جبهه اصلاحات و دیگری جبهه اصولگرا بیشترین رای را کسب کردند. اما با توجه به تعداد آراء ، هیچ کدام نتواستند برای دور اول به نصاب برسند.

حالا هر دو باید تا جمعه صبر کرده و منتظر بمانند تا نتایج شمارش آراء اعلام شود. پیش از آن آنها باید از فرصت باقی مانده استفاده کرده تا بار دیگر نظرات و برنامه های خود را تشریح کنند.

همانطور که در مناظرات و برنامه های تبلیغاتی دور اول برای تشریح اهداف خود تلاش کردند ، در دور دوم هم باید همین مسیر را با جدیت ، دقت و تمرکز بیشتری طی کنند.

پیش از برگزاری آنها با حضور در برنامه ها مختلف به دغدغه های مردم اشاره کرده و هر کدام بنا به چارچوب فکری خود راه حل هایی را نیز در نظر گرفته است.

تمام ۶ نامزد پیش از آغاز رای گیری و تا پایان مهلت مقرر از ابزارهای مختلف بهره برده و نظرات خود را بیان کردند. اما با توجه به زمانی که در اختیار داشتند ، به صورت گذرا به مشکلات اشاره داشتند.

خودرو نیز یکی از موضوعاتی که کم و بیش به آن اشاره شد. البته هیچ کدام از این دونامزد باقی مانده ، مانند قالیباف در این حوزه منسجم عمل نکردند.البته تیم خودرویی قالیباف فقط در برگزاری نشست ها خوب عمل کرد و در اطلاع رسانی به هیچ عنوان به آنها نمی توان نمره قبولی داد.

زاکانی و قاضی زاده هاشمی هم که به روش های دیگر وارد حوزه خودروشده بودند ، برخلاف ادعا تا آخر نماندند.ولی پیش از انصراف هر کدام به فراخور حال به این مساله ورود کرده بودند. زاکانی با خودروهای برقی و قاضی زاده هاشمی با واردات خودرو سعی در جلب نظر داشتند.

حالا اما فقط دو نفر مانده اند. قطعا از میان پزشکیان و جلیلی یکی برای ۴ سال رئیس جمهور ایران خواهد شد. پس رئیس دولت چهاردهم باید بداند که خواسته خودرویی مردم از وی چیست و در چه مسائلی خلاصه می شود؛ افزایش کیفیت ، تنوع ،دسترسی آسان تر و  کاهش قیمت  خودرو را می توان اصلی ترین خواسته و دغدغه مردم از دولت آینده دانست. در چند سال گذشته شرایط بازار خودرو به اندازه دگرگون وغیر قابل باور شده است که خرید خودرو برای بخش عمده ای از جامعه به آرزویی دور و حتی محال تبدیل شده است.

مردم از دولت آینده از گروه و جناحی که باشد توقع دارند که به خواسته آنان توجه کند. خواسته ای به حق که به دلیل شرایط سیاسی اقتصادی کشور چندان مورد توجه قرار نگرفته و راهکارها تا به امروز منجر به نتیجه نشده است. برای مردم بازی های سیاسی چندان اهمیت ندارد ، آنها توقع دارند که رئیس جمهور آینده بتواند به وعده هایش عمل کند.

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟