«پیشرانه» گزارش می دهد:

فعالان صنعت خودرو و نارضایتی از برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو

چهارشنبه - 20 تیر 1403

پیشرانه – براساس برنامه ریزی های وزارت صنعت، معدن و تجارت نمایشگاه تحول صنعت خودرو در ۳۰  تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود اما فعالان صنعت خودرو معتقدند در شرایط فعلی لزومی بر برگزاری این نمایشگاه نیست. به گزارش پیشرانه- قرار است وزارت صمت در ۳۰  تیر ماه نمایشگاه […]

پیشرانه – براساس برنامه ریزی های وزارت صنعت، معدن و تجارت نمایشگاه تحول صنعت خودرو در ۳۰  تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود اما فعالان صنعت خودرو معتقدند در شرایط فعلی لزومی بر برگزاری این نمایشگاه نیست.

به گزارش پیشرانه- قرار است وزارت صمت در ۳۰  تیر ماه نمایشگاه تحول صنعت خودرو را برگزار کند. این در حالی است که چندی پیش این صنعت شاهد برگزاری نمایشگاه هایی در تهران و شیراز بوده است. آن طور که پیداست هنوز یک ماه از نمایشگاه خودرو تهران نگذشته خالا وزرات صت قرار است نکایشگاهی را با این عنوان آنهم در محل دائمی نمایشگاه های  بین المللی تهران برگزار کند.

فراموش نکنیم حضور خودروسازان و شرکت های مرتبط با این صنعت در چنین نمایشگاه هایی هزینه بر و نیازمند صرف زمان است در حالی که همچنان گره ای از مشکلات این صنعت باز نشده است.

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران در نامه ای دفتر صنایع خودرو وزارت صمت گله مندی خود نسبت به برگزار این نمایشگاه اعلام کرده است.

نعمت بخش با اشاره به تاریخ برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو  بیان کرده است، برگزاری این نمایشگاه هم زمان با برگزاری مجامع برخی شرکت ها از جمله ایران خودرو است. همچنین اخیرا نمایشکاه زیست بوم خودروهای برقی در اواخر اسفند سال گذشته برگزار شده است که از آن زمان تا به امروز تحول خاصی در صنعت خودرو رخ نداده است. تنها باید گفت که از ابتدای سال تخصیص ارزهای خودروسازان منجر به تامین ارز نشده است.

نعمت بخش در ادامه یاد آور شده با توجه به تغییر دولت لزومی به برگزاری این نمایشگاه نیست.

همچنین اسماعیل شجاعی دبیر انجمن واردکنندگان خودرو نیز در مکاتبات خود با دفتر صنایع  خودرو وزارت صمت، علاوه بر تاکید همزمانی تاریخ نمایشگاه با مجامع شرکت ها اظهار کرده است، شرایط پیش فروش خودروها از سال قبل و تحویل آنها در این ایام باعث شده تا شرکت های واردکننده خودرو فرصتی کافی برای حضور در نمایشگاه را نداشته باشند.

به گفته شجاعی، هزینه حضور در چنین نمایشگاهی که بدون دستاورد است برای شرکت های واردکننده خودرو توجیه اقتصادی ندارد.

وی در پایان نامه خود تاکید کرده است که برای برنامه ریزی چنین نمایشگاه مهمی در صنعت خودرو پیش از هر اقدامی  باید نظر انجمن های تخصصی در این حوزه اخذ شود.

آن طور که نامه نگاری های انجام شده با وزارت صمت نشان می دهد، فعالان صنعت خودرو تمایلی به حضور در نمایشگاه یاد شده را ندارند و آن را هزینه ای تحمیل شده در شرایطی می دانند که هیچ تحولی در صنعت خودروی کشور رخ نداده است.

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟