صدای گیربکس و تفاوت آن با دیفرانسیل

1

پیشرانه – یکی از سوالاتی که به طور معمول برای صاحبان خودرو پیش می آید چگونگی تشخیص صدای زوزه دیفرانسیل از صدای گیربکس است.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» تشخیص زوزه توسط کارشناسان و تکنسین های مجرب بسیار آسان است اما برای شما عزیزان یک روش تست را پیشنهاد می کنیم.

ابتدا یک جاده صاف و تقریبا طولانی مانند اتوبان ،انتخاب کنید و مطمئن باشید در حال حرکت تمامی شیشه ها بالا باشد. کولر یا بخاری را خاموش کنید و بادتان باشد جاده حتما خشک باشد.

با توجه به این نکات تعویض دنده کرده تا صدای یا همان زوزه شنیده شود لازم بذکر است عموما صدای دیفرانسیل از سرعت بالای ۸۰ km/h به گوش می رسد بهرحال دنده را سبک نمایید تا زوزه به گوش شما برسد.

حال اگر کلاچ را بگیرید و صدا هنوز وجود داشت، زوزه برای دیفرانسیل است. البته این تست را درسراشیبی هم میتوانید انجام دهید وقتی به سرعت مورد نظر رسیدید که زوزه شنیده شد سریعا دنده را خلاص کنید اگر زوزه به قوت خود باقی بود و با همان سرعت شنیده می شد قطعا دیفرانسیل دارای زوزه است.

حال اگر در حالت خلاص یا فشردن پدال کلاچ صدا یا زوزه نیز قطع شد می تواند صدای گیربکس باشد حال نوع صدا و دنده ای که زوزه در آن شنیده می شود باید مورد بررسی قرار گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. بهزاد می گوید

    اخرش رو برعکس نوشتید. اگر کلاج ول کنید و یا در دنده قرار دهید و زوزه تو هر دنده ای باشه گیربوس ایراد داره.نه خلاص

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.