بهمن موتور مدل ۱۴۰۰؛ بازگشت به روزهای خوش گذشته

دیگنیتی و فیدلیتی سندی بر اثبات توانایی

پیشرانه – بهمن موتور مدل ۱۴۰۰ که بعد از تغییرات در سازمان سهامداری روزهای خوبی را از سر می گذراند و به نظر می‌رسد روزهای سخت تمام شده است.

0

پیشرانه – بهمن موتور مدل ۱۴۰۰ که بعد از تغییرات در سازمان سهامداری روزهای خوبی را از سر می گذراند و به نظر می‌رسد روزهای سخت تمام شده است.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» با اعمال تحریم های صنعت خودرو با مشکلات زیادی مواجه شد اما آنطور که از شواهد امر بر می‌آید این روزهای سخت به پایان رسیده است و دیگنیتی مهر تاییدی است بر پایان روزهای سخت.

مشکلات بهمن موتور از اواخر سال ۹۷ و مطرح شدن زمزمه‌های تحریم شکل و شمایل جدیدی به خود گرفت.

ترک کردن ایران توسط شرکای بهمن موتور نظیر هاوال آن هم در حالی که این شرکت با تبلیغات فراوان اقدام به پیش‌فروش تعداد زیادی از این خودرو کرده بود، از بزرگترین مشکلاتی بود که بهمن موتور را نیز مانند سایر خودروسازان با چالش زیادی درگیر کرد.

هر چند وقفه در همکاری ایسوزو، بسترن و مزدا نیز اتفاق افتاد اما آنچه بهمن را سخت درگیر کرد، تعهدات معوق خودرو هاوال بود چرا که استقبال گسترده‌ای از این محصول شده بود و سر رسیدن این تعهدات آن هم در حالی که دیگر هاوالی وجود نداشت بهمن موتور را با چالشی عظیم مواجه ساخت.

هرچند که مشکل تعهدات معوق در سال های ۹۷ و ۹۸ به بخشی روزمره از مشکلات صنعت خودرو ایران تبدیل شده بود اما بهمن موتور از همین نقطه توانست تفاوت در بخش مدیریت کلان خود را به رخ بکشد.

بهمن موتور در همان ابتدا توانست با برگزاری جلسات با مشتریانی که تعهد معوق داشتند رضایت آنان را با پیشنهادات مختلف جلب کند و تمرکز خود را صرف برنامه ریزی برای ادامه تولید خودرو در این شرکت کند.

این اقدام بهمن موتور گام بزرگی بود که موجب شد تا این شرکت آن مشکلات را تبدیل به سکویی برای پرش کند و به جایگاه بهمن موتور مدل ۱۴۰۰ برسد.

اقدامی که سایر خودروسازان به دلیل مشکلات زیرساختی از انجام آن عاجز بودند و برخی از آنها تا همین امروز نیز با مشکل تعهدات معوق دست به گریبان هستند و تعهدات معوق تبدیل به پاشنه آشیل آنان شده است.

بهمن موتور با عبور از تعهدات معوق و سامان دادن به وضعیت مشتریانی که از این شرکت خودرو طلب داشتند توانست با چراغ خاموش در پی شرکای جدیدی باشد که در نهایت این تلاش با موفقیت همراه شد.

با گذشت دو سال از سخت‌ترین روزهایی که بهمن موتور به واسطه تعهدات معوق و ترک ایران توسط شرکای تجاری خارجی با آن مواجه شد، امروز بهمن موتور جدیدی را در بازار خودرو کشور می‌بینیم که تبدیل به بزرگترین خودروساز بخش خصوصی کشور شده است.

خودروسازی که امروز مالک یک پلتفرم اختصاصی در صنعت خودرو کشور است و در شرایطی که بازار از نبود تنوع محصول رنج می‌برد توانسته است تا دیگنیتی را در سگمنتی با تقاضای زیاد و قیمتی مناسب نسبت به سایر رقبا به بازار عرضه کند.

البته دیگنیتی اولین محصول بهمن موتور در دور جدید فعالیت‌های این شرکت پس از تحریم‌های صنعت خودرو کشور است.

بهمن موتور فیدلیتی را نیز در خطوط تولید این شرکت دارد و در تلاش است تا محصولی از سگمنت سدان را نیز به بازار خودرو عرضه کند.

بهمن موتور با عرضه دیگنیتی، معرفی و نمایش فیدلیتی و انتشار خبر تملک پلتفرم اختصاصی این شرکت نشان داد که می توان در صنعت خودروی کشور با وجود تمام مشکلات، با برنامه ریزی و چابکی مدیریتی و به دور از هیاهوی رسانه ای و حواشی مضر گامه ای بزرگی برداشت.

دیگنیتی و فیدلیتی را باید گام اول و دوم بهمن موتور مدل ۱۴۰۰ برای تبدیل شدن به قطب سوم خودروسازی کشور دانست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.