ام‌جی ONE ؛ کراس اووری با زبان طراحی جدید ام‌جی

مونتاژ در هند و هدف‌گذاری برای عرضه در بازارهای بین‌المللی

پیشرانه- کمپانی خودروسازی ام‌جی به‌تازگی و به‌طور رسمی از جدیدترین کراس‌اوور کامپکت خود پرده برداشته است. خودرویی که با نام ام‌جی ONE شناخته می‌شود و این خودروساز انگلیسی (که زیرمجموعه گروه SAIC موتورز چین است) آن را در دو نسخه آلفا (α) و بتا (β) معرفی کرده است.

0

پیشرانه- کمپانی خودروسازی ام‌جی به‌تازگی و به‌طور رسمی از جدیدترین کراس‌اوور کامپکت خود پرده برداشته است. خودرویی که با نام ام‌جی ONE شناخته می‌شود و این خودروساز انگلیسی (که زیرمجموعه گروه SAIC موتورز چین است) آن را در دو نسخه آلفا (α) و بتا (β) معرفی کرده است.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» درواقع هر دو نسخه خودرو از ساختار کلی و زیر بندی یکسان و چهره‌ای تقریباً مشابه بهره می‌برند و در نمای ظاهری اصلی‌ترین تفاوت و عامل تمایز این دو نسخه را باید در نمای جلوی آن‌ها (سپر و جلوپنجره) جستجو کرد. در تصاویر رسمی و اولیه انتشاریافته از سوی ام‌جی، خودروی نارنجی‌رنگ به‌عنوان نسخه آلفا و خودروی سبزرنگ به‌عنوان نسخه بتای ام‌جی One معرفی‌شده است.

ام‌جی ONE ؛ کراس اووری با زبان طراحی جدید ام‌جی

ام‌جی ONE ؛ کراس اووری با زبان طراحی جدید ام‌جی

ام جی One بر روی پلتفرم سیگمای گروه سایک‌موتورز توسعه‌یافته است؛ پلتفرمی ماژولار که می‌تواند مبنای طراحی و توسعه طیف وسیع و متنوعی از خودروهای آینده ام‌جی و سایر زیرمجموعه‌های SAIC در سگمنت‌های مختلف (و همچنین با انواع قوای محرکه درون‌سوز، هایبرید یا تمام الکتریکی) قرار بگیرد. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با ۴۵۷۹، ۱۸۶۶ و ۱۶۰۱ میلی‌متر اعلام‌شده و فاصله بین دو محور آن نیز برابر با ۲۶۷۰ میلی‌متر است.

ام جی وان

طراحی ظاهری خودرو هماهنگ با زبان طراحی جدید ام‌جی است که پیش‌ازاین اولین نمودهای آن را در نسل دوم سدان ام‌جی ۵ دیده بودیم.

از نمای داخلی و کابین ام‌جی One اما هنوز تصاویری رسمی منتشرنشده است.

ام جی وان نسخه آلفا

ام جی وان نسخه بتا

در بخش فنی اما ام‌جی One نیروی خود را از یک واحد ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو می‌گیرد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۷۸ اسب بخار را برای این خودرو فراهم کند و با یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته دو کلاچه خودکار جفت‌وجور می‌شود که نیرو را به چرخ‌های جلوی خودرو منتقل می‌کند.

البته قرار گرفتن این موتور ۱.۵ لیتری بر روی ام جی One خبر تازه و چندان غیرمنتظره‌ای به‌حساب نمی‌آید چراکه پیشرانه موردنظر، پیش‌ازاین نیز بر روی تعداد نسبتاً زیادی از محصولات گروه SAIC مورداستفاده قرارگرفته است.

ام جی One در حال حاضر تنها با همین پیشرانه بنزینی معرفی‌شده اما معرفی پیشرانه‌های درون‌سوز جدید و حتی معرفی نسخه‌ای هایبرید یا الکتریکی برای آن نیز چندان دور از انتظار نخواهد بود؛ چراکه با توجه به موفقیت نسبی و عملکرد قابل‌قبول ام‌جی ZS EV در بازار اروپا، نسخه الکتریکی یا حتی پلاگین-هایبرید ام‌جی One می‌تواند برگ برنده‌ای برای ام‌جی باشد (در بازار داخلی چین و در بازارهای صادراتی مهم این خودروساز در قاره سبز) و یکی از جذاب‌ترین و خوش قیمت ترین خودروهای الکتریکی در سگمنت خود لقب بگیرد.

برخی شایعات حکایت از این دارند که ممکن است ام جی وان جانشینی برای کراس اوور ام‌جی HS باشد (که خود در سال ۲۰۱۸ معرفی و جانشین مدل GS شده بود). بااین‌حال مدیران و مسئولان مارکتینگ ام‌جی هنوز واکنشی رسمی و صحبتی در این مورد انجام نداده‌اند و علیرغم اینکه هر دو خودرو (One و HS) تقریباً ابعاد و اندازه‌های مشابهی داشته و در یک سگمنت قرار می‌گیرند، به نظر می‌رسد که برای مدتی شاهد حضور توأمان ONE و HS بر روی خط تولید ام‌جی خواهیم بود.

مونتاژ ام جی وان در سایت تولیدی این خودروساز در هندوستان صورت خواهد پذیرفت و عرضه رسمی آن نیز به‌زودی در بازار چین و هند آغاز خواهد شد اما ام‌جی برنامه گسترده‌ای برای حضور این خودرو در بازارهای صادراتی دارد که شامل حضور در بازار بریتانیا و چند کشور دیگر در اتحادیه اروپا نیز می‌شود.

در یکی دو سال اخیر و به لطف اتخاذ استراتژی‌های مناسب، ام جی توانسته رشد فروش خوبی را در بازار بریتانیا و اروپا تجربه کند و در مقایسه با گذشته، خودروهای ام‌جی حالا در نزد مشتریان اروپایی به‌مراتب شناخته‌شده‌تر هستند.

نوشته: علی کریمی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.