طرح واردات خودرو در انتظار نظر نهایی شورای نگهبان

«پیشرانه» گزارش می‌دهد:

پیشرانه- طرح واردات خودرو روز سه‌شنبه با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی و ابهامات موجود برطرف می‌شود تا سریعاً به شورای نگهبان ارسال شود.

0

پیشرانه- طرح واردات خودرو روز سه‌شنبه با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی و ابهامات موجود برطرف می‌شود تا سریعاً به شورای نگهبان ارسال شود.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» بازار خودرو در ماه‌های اخیر با توجه به خبرهای منتشرشده درباره آزادسازی واردات به رکود خود ادامه داده تا نتیجه نهایی این طرح مشخص شود.

از سویی دیگر با توجه به‌ پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان با آزادسازی واردات، قیمت خودرو در بازار با کاهش همراه می‌شود به همین دلیل مردم نیز به‌عنوان مصرف‌کننده نهایی در انتظار تصمیم مجلس، شورای نگهبان و وزارت صمت هستند.

درواقع مشخص نشدن نتیجه نهایی طرح آزادسازی واردات خودرو که یکی از موارد موجود در طرح ساماندهی صنعت خودرو است، فعالان این صنعت و مردم به‌نوعی سردرگم شده‌اند؛ اما آن‌طور که پیداست مجلس شورای اسلامی به جد به دنبال رفع ابهامات و تصویب این طرح است.

جلسه روز سه‌شنبه که پیش‌تر قرار بود هفته گذشته برگزار شود و به دلیل سفر وزیر لغو و به روز سه‌شنبه هفته جاری موکول شده است، جلسه‌ای برای بررسی دوباره این‌طرف و رفع ابهامات آن بوده تا این طرح مجدد و سریع به شورای نگهبان ارسال شود.

البته با برگشت طرح از شورای نگهبان به مجلس خبرهایی مبنی بر مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصویب این طرح مطرح شد که حال برخی نمایندگان از رایزنی‌های رئیس مجلس با مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر می‌دهند.

از سویی دیگر فاطمی امین به‌عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در برخی مصاحبه‌های خود از عدم اجرای این طرح تا پایان سال خبر داده و گفته است، در شرایط فعلی و با توجه به تراز تجاری، واردات خودرو تصمیم درستی نخواهد بود. البته وزیر در بخش‌های دیگر صحبت خود گفته است، درصورتی‌که این طرح به‌عنوان قانون مصوب شود، وزارت صمت ملزم به اجرای آن خواهد بود.

حال باید منتظر ماند تا خروجی جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مشخص شود. پیشرانه در تلاش است تا اخبار این جلسه را لحظه‌به‌لحظه رصد و برای مخاطبان خود منتشر کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.