مهدی اسدی
شنبه - 20 آبان 1402
«پیشرانه» منتشر می کند

تست و بررسی شبانه ماشین جک S3

ما در تست و بررسی شبانه خودروها این بار به سراغ ماشین جک S3 رفته‌ایم، خودرویی که اقتصادی‌ترین کراس‌اوور بازار ایران است و خرید آن در مقایسه با رقبایش کمتر مالکش را دردسر می‌اندازد.

دسته ویدیو ها:

پیشرانه- ماشین جک S3 هم‌اکنون به‌عنوان اقتصادی‌ترین کراس‌اوور بازار شناخته می‌شود.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» کمپانی جک از خودروسازان خوش‌نام چینی حاضر در بازار داخل به‌حساب می‌آید که اغلب محصولاتش در کشورمان مورد استقبال قرارگرفته‌اند و کرمان موتور نماینده رسمی محصولات این شرکت در ایران است.

جک اس۳  برادر کوچک‌تر جک S5 است و توانسته جایگاه خوبی برای خودش در بازار خودرو کشورمان دست‌وپا کند و اکنون حتی در بازار دست‌دوم‌ها نیز طرفدار دارد.

در حقیقت مزیت‌های این کراس‌اوور کامپکت به معایبش می‌چربند و به همین علت می‌توان  از آن به‌عنوان یک انتخاب منطقی در میان گزینه‌های موجود نام برد.

ما در تست و بررسی شبانه خودروها این بار به سراغ این خودرو رفته‌ایم، خودرویی که اقتصادی‌ترین کراس‌اوور بازار ایران است و خرید آن در مقایسه با رقبایش کمتر مالکش را دردسر می‌اندازد.

زیر کاپوت جک S3 یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ تنفس‌طبیعی به حجم ۱۵۹۰ سی‌سی قرار گرفته که از سیستم VVT نیز بهره می‌برد و قادر است در بهترین حالت ۱۰۷ اسب‌بخار قدرت (دور موتور ۶۰۰۰) و ۱۵۵ نیوتن‌متر گشتاور (دور موتور ۳۵۰۰ الی ۴۵۰۰) تولید نماید که این اعداد و ارقام برای وزن حدود ۱۲۵۰ کیلوگرمی ماشین تقریباً کافی به نظر می‌رسند.

البته استفاده از گیربکس اقتصادی CVT و تاخیرهای اولیه معمول در این نوع جعبه‌دنده باعث شده که جک S3 شتاب اولیه ایده‌آلی نداشته باشد اما در ادامه و دور گرفتن موتور شاهد بهبود اوضاع هستیم.

در خصوص سیستم تعلیق باید گفت که جک S3 در قسمت جلو از نوع رایج مک‌فرسون و در بخش عقبی میل پیچشی نیمه‌مستقل استفاده کرده که این مجموعه از نظر نرمی شرایط خوبی برای ماشین مهیا ساخته است و به غیر از کوبش‌های اندک قسمت عقبی در اکثر مواقع شما را راضی نگاه خواهد داشت.

باز کردن گالری تصاویر
5 از 5 رای

نظر شما چیست؟

سایر نظرات

 • سیامک | ۳ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۲۳ ق٫ظ

  مرسی؛ بالاخره به تست متفاوت دیدیم

 • سیامک | ۳ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۲۴ ق٫ظ

  تست متفاوتی بود؛ خیلی ممنون

 • حسین خضری | ۷ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۵۸ ب٫ظ

  حالا چرا تو شب؟ تو روز که همه چی بهتر دیده میشه. چیز خاصی رو تو شب میخوای بررسی کنی؟

  • مهدی اسدی | ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷ ق٫ظ

   تست تو روز رو همه همکارهای عزیمون انجام میدن- ماشین های جدید هم معمولا نورپردازی دارن که تو روز دیده نمیشه