دیر بازاریابی شرکت مکث موتور اعلام کرد:

تیارا پرایم در اتواکسپو تهران رونمایی می‌شود

دوشنبه - 9 بهمن 1402

پیشرانه – جدیدترین کراس اوور خانوادگی بازار ایران، در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران توسط شرکت مکث موتور رونمایی می‌شود. یابک چهارباشیان، مدیر بازاریابی این شرکت، در توضیح این خبر گفت: خودرو تیارا پرایم به عنوان نسخه جدید خودرو تیارا، قرار است به صورت رسمی در نمایشگاه تهران رونمایی شود. وی افزود: تیارا پرایم از یک […]

پیشرانه – جدیدترین کراس اوور خانوادگی بازار ایران، در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران توسط شرکت مکث موتور رونمایی می‌شود.
یابک چهارباشیان، مدیر بازاریابی این شرکت، در توضیح این خبر گفت: خودرو تیارا پرایم به عنوان نسخه جدید خودرو تیارا، قرار است به صورت رسمی در نمایشگاه تهران رونمایی شود.
وی افزود: تیارا پرایم از یک موتور ۴ سیلندر توربو با حجم ۱.۵ لیتر بهره می‌برد که توان تولید ۱۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۰۵ نیوتن متر گشتاور را دارد و این بازده خروجی را از طریق یک گیربکس اتوماتیک هفت سرعته دو کلاچه به چرخ های جلوی این خودرو ۴.۷ متری انتقال می‌دهد. تیارا پرایم با وزن ۱.۵۵ تن، می‌تواند در ۷.۸ ثانیه از مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت عبور کند و حداکثر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. مصرف سوخت این خودرو ۷.۴ لیتر در هر صد کیلومتر مصرف ترکیبی است که با توجه به حجم ۶۰ لیتری مخزن سوخت، مصرف نسبتاً مناسبی به حساب می‌آید.
چهارباشیان اضافه کرد: تیارا پرایم با کسب پنج ستاره ایمنی در آزمون C-NCAP یکی از خودروهای ایمن در کلاس خود به حساب می‌آید. از جملمه مهم ترین سیستم های ایمنی و رفاهی نصب شده بر روی این خودرو می‌توان به  ترمز ضد قفل(ABS)، سیستم تقسیم الکترونیکی نیروی ترمز(EBD)، سیستم ترمز کمکی(BA)، سیستم کنترل کشش(TCS)، سیستم الکترونیکی کنترل پایداری(ESP)، سیستم کمکی حرکت در سربالایی(HAC)، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی(HDC)، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم کنترل فشار باد لاستیک ها TPMS، ترمز پارک برقی، سنسور پارک در جلو و عقب، سنسور نور و باران، سیستم ورود بدون کلید، دکمه استارت، کروز کنترل، کلاستر ۱۰.۱ اینچی، کروز کنترل تطبیقی، سیستم پیشگیری از تصادف در جلو، سیستم حرکت بین خطوط، سیستم هشدار نقطه کور، اتوپارک، دستگیره‌های مخفی درب‌ها، گرمکن و سردکن و ماساژور صندلی‌های جلو، سانروف پانورامیک و تهویه مطبوع اتوماتیک ۲ نقطه‌ای اشاره کرد.
هنوز هیچ اطلاعات دقیقی در خصوص قیمت و زمان عرضه این خودرو اعلام نشده ولی احتمالا در نمایشگاه اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.
اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟