خط تولید فیلتر خودرو در سایپاخزر افتتاح شد

با حضور معاون وزیر و رئیس ایدرو

پیشرانه- خط تولید انواع فیلترهای خودرو در شرکت سایپاخزر با حضور معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران- ایدرو- و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به بهره‌برداری رسید.

0

پیشرانه- خط تولید فیلتر خودرو در سایپاخزر با حضور معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران- ایدرو- و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» این خط تولید که در شهرستان قائم‌شهر واقع‌شده است در فاز نخست فیلتر هوا و سوخت خودرو را تولید می‌کند و تولید فیلترهای کابین و روغن را نیز در فازهای توسعه‌ای در دستور کار خود دارد.

خط تولید انواع فیلترهای خودرو در فضایی بالغ‌بر ۶۸۰۰ متر ایجادشده و ظرفیت تولید سالانه سه میلیون فیلتر را دارد و شرکت‌های سایپایدک، مگاموتور و سازه‌گستر به‌عنوان مشتریان اصلی این شرکت به شمار می‌روند و این کارخانه منبع اصلی تولید و تأمین فیلترهای موردنیاز برای تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا خواهد بود.

ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز برای راه‌اندازی این کارخانه اسفندماه سال ۹۹ با دستور سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا عملیاتی شد و خط تولید آن روز پنجشنبه –نهم اردیبهشت- با حضور محسن صالحی نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش، نمایندگان مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صمت استان مازندران، فرماندار قائم‌شهر و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا به بهره‌برداری رسید.

خط تولید انواع فیلتر خودرو در شرکت سایپاخزر در فاز نخست برای ۱۲۰ نفر شغل ایجاد کرده و قابلیت اشتغال‌زائی برای ۵۰ نفر دیگر در سه شیفت کاری را دارد.

رئیس ایدرو در نشست بررسی مسائل واحدهای بازدید شده تأکید کرد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای ارتقای کمی و کیفی این واحدها آماده حمایت و پشتیبانی‌های تخصصی است.

بر پایه مصوبات این نشست مقرر شد سازوکارهای کارشناسی نحوه تسریع و عملیاتی سازی این حمایت‌ها در برنامه زمانی مشخص، با تعامل طرفین نهایی و تدوین شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.