خودروسازان به ورود نظامی‌ها دلگرم شدند/ تمایل خودروسازان به واگذاری پروژه‌های داخلی سازی

باوجود مقاومت قطعه سازان برای همکاری با نظامی‌ها:

پیشرانه- ورود و دعوت از نهادهای نظامی و صنعت دفاعی به صنعت خودرو و قطعه از سال گذشته و هم‌زمان با افزایش پروژه‌های داخلی سازی تشدید شد و شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که هرچند زنجیره تأمین صنعت خودرو این روزها چندان موافق ورود نظامی‌ها به صنعت قطعه نیست اما خودروسازان با در پیش گرفتن رویه‌ای متفاوت خواستار کمک نهادهای نظامی باهدف توسعه داخلی سازی شده‌اند.

0

پیشرانه- ورود و دعوت از نهادهای نظامی و صنعت دفاعی به صنعت خودرو و قطعه از سال گذشته و هم‌زمان با افزایش پروژه‌های داخلی سازی تشدید شد و شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که هرچند زنجیره تأمین صنعت خودرو این روزها چندان موافق ورود نظامی‌ها به صنعت قطعه نیست اما خودروسازان با در پیش گرفتن رویه‌ای متفاوت خواستار کمک نهادهای نظامی باهدف توسعه داخلی سازی شده‌اند.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» هرچند در سال گذشته تفاهم‌نامه‌هایی باهدف ورود نظامی‌ها به حوزه داخلی سازی منعقد شد اما قطعه سازان این روزها به‌صراحت مخالفت خود را برای این همکاری اعلام و تأکید کرده‌اند که صنعت قطعه نیازی به نظامیان ندارد و در صورت قرار گرفتن نقدینگی در اختیار قطعه سازان، توانایی داخلی سازی و به سرانجام رسیدن پروژه‌ها وجود دارد. قطعه سازان نگران تبدیل‌شدن نهادهای نظامی به رقیبی جدی برای صنعت قطعه هستند و ازاین‌رو تأکید دارند شرایط تولید در صنعت قطعه با صنعت نظامی کاملاً متفاوت است بنابراین صنایع نظامی تنها می‌تواند به‌عنوان کمک‌کننده و مشاور در کنار قطعه سازان قرار گیرد.

در همین حال خودروسازان رویکرد دیگری نسبت به این موضوع داشته و بازدیدهای مسئولان نظامی کشور از خودروسازان نیز مؤید این موضوع است. خودروسازان به دنبال کاهش وابستگی به قطعات خارجی هستند و در نظر دارند تا این هدف را با کمک نهادهای نظامی محقق کنند.

در این میان کارشناسان و فعالان صنعت خودرو و قطعه معتقدند که استفاده از توان صنایع نظامی تنها می‌تواند زمانی اثربخش باشد که این صنعت قادر به تولید انبوه بوده و تنها به موضوع کیفیت ورود نکند.

سعید مدنی، مدیرعامل اسبق گروه خودروسازی سایپا در گفت‌وگو با وب‌سایت خبری پیشرانه با اشاره به شباهت برخی اصول صنایع نظامی با صنعت خودرو می‌گوید: صنایع نظامی محدودیت مالی و هزینه ندارند و امکان انجام هرگونه هزینه در این صنعت وجود دارد اما درنهایت شاهد اثرات کوتاه‌مدتی است چراکه ساخت تجهیزات نظامی تنها به‌صورت محدود مورداستفاده قرار می‌گیرد این در حالی است که محصول نهایی در صنعت خودرو سال‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی بابیان این‌که صنایع نظامی می‌تواند در طراحی و تدوین فناوری ساخت برخی از محصولات به کمک صنعت خودرو به‌شرط داشتن توجیه مالی و اقتصادی بیاید، می‌افزاید: هم‌اکنون صنعت خودرو در دنیا با تیراژ بالایی در حال تولید است و کیفیت و قیمت دو مقوله رقابتی این صنعت به شمار می‌روند در طراحی هر بخش از خودرو باید موضوع اقتصاد مهندسی نیز در آن موردتوجه قرار گیرد تا همراه با توجیه اقتصادی باشد که این موارد در صنایع نظامی کمتر دیده می‌شود.

مدنی با تأکید بر این‌که می‌توان در برخی از موارد فناوری‌های نظامی می‌تواند به کمک صنعت خودرو بیاید، تصریح می‌کند: صنایع نظامی می‌تواند در بخش ساخت قطعات مربوط به کنترل، نرم‌افزارها، قطعات حساس نظیر ABS و ECU و همچنین ساخت قطعات به‌ویژه قطعات های تک به کمک بیاید.

وی اظهار می‌کند: صنایع نظامی می‌تواند وارد تولید خودروهای جدید و به‌روزتر حتی به‌صورت سی کی دی و داخلی سازی این خودروها که در سطح استانداردهای جهانی قرار دارد، شود، البته باید روش تجاری‌سازی این خودروها مدنظر قرار گیرد تا منجر به کاهش قیمت تمام‌شده شود چراکه ساخت آزمایشی قطعات تنها در حد آزمایشگاهی از سوی صنایع نظامی، کمکی به صنعت خودرو نمی‌کند. بر این اساس این همکاری به شرطی می‌تواند اثرگذار باشد که تجاری‌سازی با قیمت مناسب و رقابتی صورت گیرد که این امکانات در صنعت نظامی وجود دارد.

نوشته: پیشرانه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.