پیش بینی بازار خودرو

گزارش تحلیلی بازار خودرو/ شکست قیمت‌ها در بازار

پنجشنبه - 7 شهریور 1398

پیشرانه- با تداوم نزولی شدن نرخ ارز از یک‌سو و افزایش عرضه و کاهش تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازان، منحنی قیمت در بازار خودرو روند کاهشی به خود گرفته، این در حالی است که هنوز مشتریان تمایلی به خرید خودرو از خود نشان نمی‌دهند و این امر به رکود بیشتر بازار خودرو دامن زده است.

پیشرانه- با تداوم نزولی شدن نرخ ارز از یک‌سو و افزایش عرضه و کاهش تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازان، منحنی قیمت در بازار خودرو روند کاهشی به خود گرفته، این در حالی است که هنوز مشتریان تمایلی به خرید خودرو از خود نشان نمی‌دهند و این امر به رکود بیشتر بازار خودرو دامن زده است.

به گزارش وب سایت خبری پیشرانه اگر بخواهیم درباره گزارش تحلیلی بازار خودرو صحنت کنیم باید گفت فعالان بازار خودرو معتقدند، روند کاهشی قیمت‌ها ادامه‌دار خواهد بود چراکه مؤلفه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد و به صفر رسیدن معاملات نشان از انتظار بیشتر برای کاهش قیمت‌ها دارد.

غلامحسین قاسمیان، نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران با اشاره به کاهش قیمت خودرو در روزهای گذشته اظهار کرد: روند کاهشی قیمت‌ها در چند هفته اخیر ادامه داشته که افزایش میزان عرضه و همچنین کاهش واسطه‌گری را باید اصلی‌ترین دلایل کاهش قیمت دانست.

وی با اشاره به برخوردهای صورت گرفته با متخلفان اقتصادی نیز افزود: ممنوعیت فروش به‌صورت سبدی و تعیین شرایطی برای خرید خودرو در کنار روند کاهشی قیمت ارز و همچنین مبارزه با اخلال گران اقتصادی، زمینه کاهش قیمت خودرو در بازار را فراهم کرده است.

این فعال بازار خودرو از رکود این بازار خبر داد و افزود: باوجوداینکه عرضه در بازار خودرو افزایش‌یافته و قیمت‌ها نیز با کاهش روبرو بوده اما همچنان خریداری در بازار وجود ندارد و معاملات بازار خودرو نیز به صفر رسیده و هیچ تقاضایی وجود ندارد.

قاسمیان ثبات نرخ ارز را دلیلی برای کاهش قیمت‌ها اعلام و تصریح کرد: در شش ماه گذشته تاکنون شاهد روند نزولی قیمت‌ها بوده‌ایم و بررسی روند کاهشی قیمت‌ها نشان می‌دهد که این میزان به حدود ۴۰ درصد رسیده و بیشترین سهم کاهش قیمت نیز از اول تابستان بوده است.

نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران با تأکید بر تداوم کاهش قیمت‌ها گفت: بدون شک با روند فعلی نرخ ارز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا به دلیل نبود نقدینگی شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در آینده خواهیم بود چراکه همچنان این اعتقاد وجود دارد که قیمت خودرو بالا بوده و توان خرید وجود ندارد.

وی بابیان این‌که در صورت تغییر قیمت‌ها از سوی خودروسازان هم‌زمان با کاهش نرخ ارز شاهد کاهش قیمت خودروها در بازار نیز خواهیم بود، افزود: در بازار خودروهای خارجی نیز شاهد سایه سنگین رکود هستیم، به‌طوری‌که نمایشگاه داران عنوان می‌کنند عمده خریدوفروش‌ها در خودروهای تا مرز ۳۰۰ میلیون تومان است که البته اندک است.

قاسمیان با اشاره به کاهش قیمت خودروهای مونتاژی نیز تصریح کرد: در حال حاضر این خودروها کمتر از قیمت کارخانه در بازار خریدوفروش می‌شوند که نشان از نبود تقاضا و همچنین رکود بازار این دسته از خودروها را دارد.

بر اساس گزارش تحلیلی بازار خودرو ، بررسی‌ها از بازار خود حکایت از تداوم روند کاهشی قیمت‌ها دارد. فعالان این بازار نیز معتقدند که با ادامه روند کاهشی قیمت ارز و افزایش تعداد خودروهای تکمیل‌شده شاهد کاهش بیشتر قیمت خودروها در بازار خواهیم بود.

در همین حال گزارش تحلیلی بازار خودرو حاکی از ادامه کاهش قیمت‌ها در بازار حکایت دارد چراکه با پیش گرفتن سیاست فعلی از سوی خودروسازان، امید برای کاهش بیشتر قیمت‌ها افزایش‌یافته است. نگاهی به قیمت خودروها نیز این ادعا را تائید می‌کند چراکه قیمت پژو ۲۰۶ پس از مدت‌ها سرسختی و ایستادن در کانال ۸۰ میلیون تومانی این روزها به ۷۸ میلیون تومان رسیده که این روند در سایر خودروها نیز دیده می‌شود.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟