بهمنی‌ها برترین رتبه‌های خدمات فروش را به خود اختصاص دادند

بهمنی‌ها برترین رتبه‌های خدمات فروش را به خود اختصاص دادند

چهارشنبه - 15 اردیبهشت 1400

پیشرانه- شرکت‌های خودروساز گروه بهمن مطابق با گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، به‌رسم هرساله برترین رتبه‌های خدمات فروش را به خود اختصاص دادند.

پیشرانه- شرکت‌های خودروساز گروه بهمن مطابق با گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، به‌رسم هرساله برترین رتبه‌های خدمات فروش را به خود اختصاص دادند.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» در گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) که به نیابت از وزارت صنایع و هرساله در بین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فروش صورت می‌پذیرد، هر سه شرکت خودروساز گروه بهمن (بهمن موتور، بهمن دیزل و سیباموتور) موفق به کسب جایگاه برتر خدمات فروش شدند.

مقایسه امتیاز نتایج کسب‌شده مربوط به ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در سال ۹۹ نشان می‌دهد که در حوزه خودروهای سنگین، شرکت سیبا موتور با یک پله صعود مقام نخست و بهمن دیزل با حفظ رتبه سال گذشته مقام دوم و در حوزه خودروهای سبک، بهمن موتور مقام دوم را کسب کرده‌اند.

در شاخص نظام رویه‌های اجرایی تعریف‌شده در سيستم مديريتی شرکت‌ها، بهمن موتور مقام نخست، سیبا موتور مقام دوم و بهمن دیزل مقام نخست را کسب کرده و با استانداردسازی و مديريت فرآیند ارتباط با مشتريان، در شاخص وضعيت نمایندگی‌های مجاز نیز بهمن موتور مقام دوم، سیبا موتور مقام دوم و بهمن دیزل مقام نخست را کسب کرده‌اند.

این گزارش حاصل ارزیابی ۲۰ شرکت و ۱۷۶۲ نمایندگی مجاز عرضه‌کننده خودروی سواری و سنگین در سال ۹۹ و مصاحبه با ۳۴۴ هزار مشتری بوده است.

شایان‌ذکر است شاخص‌های اصلی این ارزیابی، طبق دستورالعمل شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات فروش خودرو شامل ارزیابی نتایج عملکرد، کیفیت، سرعت و هزینه خدماتی مانند وضعيت نمایندگی‌ها، سیستم‌های ارتباطي و اطلاعاتي، رعایت ضوابط روش‌های متفاوت فروش، ضوابط حمل خودرو، رسیدگی به شکایت و… است که کلیه شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو را در ۴ حوزه مذکور موردسنجش قرار می‌دهد.

گفتنی است گروه بهمن با ارائه خدمات متمایز فروش و هدف قرار دادن افزایش رضایت مشتریان اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است. بهره‌مندی از فاکتورهایی همچون ارتقای سیستم‌های ارائه خدمات، آموزش اثربخش پرسنل و حضور نیروهای باتجربه در سطح شبکه نمایندگان، استانداردسازی نمایندگان، توسعه و بهبود دسترسی مشتریان به نمایندگی‌های مجاز از علل مهم دستیابی به این جایگاه بوده است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟