هدف گذاری ۱۰ تا ۱۵ درصدی افزایش تولید تایر در سال جاری

سه شنبه - 29 فروردین 1402

پیشرانه -سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران ضمن اعلام آمادگی تولید کنندگان تایر برای تحقق مهار تورم و رشد تولید در سال ۱۴۰۲ جهش تولید در صنعت تایر را مستلزم بسترسازی لازم از سوی حاکمیت دانست.

پیشرانه -سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران ضمن اعلام آمادگی تولید کنندگان تایر برای تحقق مهار تورم و رشد تولید در سال ۱۴۰۲ جهش تولید در صنعت تایر را مستلزم بسترسازی لازم از سوی حاکمیت دانست.

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» به نقل از  خبر خودرو، مصطفی تنها ضمن تاکید بر تلاش تولید کنندگان تایر بر تحقق مهار تورم و رشد تولید در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد: از آنجا که ادامه حیات تولید کنندگان منوط به رشد تولید است تایرسازان نیز به رغم همه تحریم ها و موانع موجود تمام توان خود را برای ادامه تولید به کار گرفته اند و در مواقعی که موفق به رشد تولید نشدند آن را ثابت نگه داشته اند. لذا امیدواریم امسال نیز با بسترسازی لازم از سوی حاکمیت شاهد رشد تولید در صنعت تایر باشیم.

وی یادآور شد: اگرچه تولیدکنندگان تایر برای رشد تولید با ابتکار عمل و ابداعات در کارخانجات، بسیج کارشناسان و متخصصان این حوزه و همچنین ساخت ماشین آلات توانسته اند نسل های جدید تایر را تولید کنند و کماکان این مسیر را ادامه خواهند داد اما فراموش نکنیم که برخی موانع رشد تولید مانند قطعی برق و گاز و قیمت گذاری دستوری خارج از اراده و کنترل تولید کنندگان است.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در خصوص برنامه تولیدکنندگان تایر برای رشد تولید در سال جاری عنوان کرد: هدف گذاری در صنعت تایر بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش تولید است که تحقق آن تحت تاثیر شرایط پیرامونی و فضای کسب و کار شرکت های تولید کننده قرار دارد.تنها در پاسخ به این پرسش که چه میزان افزایش قیمت را برای صنعت تایر در سال جدید عادلانه می دانید،گفت: هر نوع اظهار نظر در رابطه با قیمت ها در نهایت منجر به واکنش در بازار شده و این اجحاف در حق مصرف کننده است اما قاعدتا با این روند تورم و قیمت مواد اولیه نمی توان قیمت ثابتی را برای صنعت تایر متصور بود و تولید کنندگان تایر همواره از اینکه چرا قیمت گذاری در تمام زنجیره تولید آزاد و بدون نظارت و اعمال قیمت‌های دستوری انجام می شود اما محصول نهایی مشمول قیمت گذاری دستوری است، گله مند هستند.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران درباره تاثیر افزایش ۲۰ درصدی قیمت تایر بر روند تولید تایر در کشور بیان کرد: افزایش ۲۰درصدی قیمت تایر که نیمه اسفندماه سال گذشته بر محصولات تایرسازان اعمال شد نتیجه انباشت چندین ماه تورم در کارخانه های تایرسازی بود که بعضا موجب زیاندهی تولیدکنندگان نیز شده بود. ضمن اینکه این افزایش قیمت مشروط بر کنترل و تامین نیاز بازار از سوی تایرسازان بود که خوشبختانه با تلاش تولید کنندگان تایر امروز شاهد کاهش یک تا یک و نیم میلیون تومانی قیمت هر جفت تایر در بازار و به تبع خروج تولید کنندگان از زیاندهی هستیم.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟