تسلا از EPA می‌خواهد تا قوانین سخت‌تر آلایندگی خودرو را نهایی کند

شنبه - 17 تیر 1402

پیشرانه – تسلا از دولت بایدن می‌خواهد محدودیت‌های آلایندگی خودرو را سخت‌گیرانه‌ تر از آنچه در آپریل توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) پیشنهاد شده بود، نهایی کند و این خودروساز را در تضاد با سایر تولیدکنندگان قرار دهد.

پیشرانه – تسلا از دولت بایدن می‌خواهد محدودیت‌های آلایندگی خودرو را سخت‌گیرانه‌ تر از آنچه در آپریل توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) پیشنهاد شده بود، نهایی کند و این خودروساز را در تضاد با سایر تولیدکنندگان قرار دهد.

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» ، EPA در آوریل استانداردهای خودروهای ۲۰۲۷-۲۰۳۲ را پیشنهاد کرد که باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا ۵۶ درصد می شود و منجر به این می شود که ۶۰ درصد خودروهای جدید تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی و ۶۷ درصد تا سال ۲۰۳۲ باشند. یک طرح سخت تر که تضمین می کند بیش از ۶۹ درصد از وسایل نقلیه در سال ۲۰۳۲ خودروهای برقی هستند.

تسلا اضافه کرد که معتقد است EPA ممکن است نیاز به توقف خودروهای بنزینی در اوایل سال ۲۰۳۰ داشته باشد و اضافه کرد که “مبنای قانونی محکمی برای مجموعه ای از استانداردهای سختگیرانه تر از پیشنهاد فعلی EPA وجود دارد.”

تسلا همچنین گفت که بر این باور است که «فرض‌های هزینه EPA بسیار زیاد است و توسط سوابق تأیید نشده است، زیرا آنها به طور کامل کاهش سریع مستند و پیش‌بینی‌شده در هزینه‌های باتری و بسته‌ها و همچنین BEV (برق باتری) را در نظر نمی‌گیرند. وسایل نقلیه) برد را افزایش می دهد که از طریق کارایی های دیگر حاصل می شود.”

هفته گذشته، یک گروه تجاری که تقریباً از تمام خودروسازان بزرگ به جز تسلا نمایندگی می‌کرد، از EPA خواست که پیشنهاد خود را ملایم کند و گفت: «نه معقول است و نه قابل دستیابی».

اتحاد برای نوآوری خودرو، که نماینده جنرال موتورز، فولکس واگن ، تویوتا موتور ، هیوندای موتور و دیگران است، توصیه می کند که الزامات را برای ۴۰٪ تا ۵۰٪ (خودروهای برقی، پلاگین برقی و پیل سوختی) در سال ۲۰۳۰اتخاذ کنید.

تسلا همچنین از EPA می‌خواهد که با حذف اعتباری که خودروهای احتراق داخلی می‌توانند برای رسیدن به اهداف آلودگی دریافت کنند، پیشنهاد خود را سخت‌گیرانه‌تر کند.

تسلا گفت که پروژه‌های مدل‌سازی داخلی آن، ۲۸ درصد از فروش خودرو در سال ۲۰۲۶، مدل‌های بدون آلایندگی خواهد بود و گفت: «مدل‌سازی EPA به طور قابل‌توجهی فروش خودروهای تسلا را دست کم می‌گیرد و آنها را با کمتر از ۱۰۰۰۰۰ خودرو در سال پیش‌بینی می‌کند».

تسلا گفت این پیش‌بینی «غیرقابل توضیح، غیرقابل توجیه است و بیهوده سخت‌گیری این قانون را تضعیف می‌کند… در سال ۲۰۲۲، فروش تسلا در ایالات متحده در حال حاضر به ۵۰۰۰۰۰ خودرو نزدیک شده است».

تسلا افزود که به طور محرمانه برآوردهای تولید و فروش را به EPA ارائه کرده است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟