پیکاپ سانگ یانگ موسو توسط خودروسازی ایلیا به ایران می آید

جمعه - 10 شهریور 1402

پیشرانه –   در نمایشگاه خودروی مشهد و در خلال مراسم رونمایی از خودروی وارداتی VGV U75 پلاس، مدیر بازاریابی این خودروساز خصوصی اعلام کرد که قرار است یک پیکاپ جدید از کره جنوبی توسط این شرکت به بازار ایران عرضه شود. با توجه به اینکه تنها چند مدل محدود پیکاپ توسط خودروسازان کره جنوبی عرضه شده، به نظر می‌رسد که به راحتی می‌توان حدس زد که این خودرو کدام محصول است.

پیشرانه –  در نمایشگاه خودروی مشهد و در خلال مراسم رونمایی از خودروی وارداتی VGV U75 پلاس، مدیر بازاریابی این خودروساز خصوصی اعلام کرد که قرار است یک پیکاپ جدید از کره جنوبی توسط این شرکت به بازار ایران عرضه شود. با توجه به اینکه تنها چند مدل محدود پیکاپ توسط خودروسازان کره جنوبی عرضه شده، به نظر می‌رسد که به راحتی می‌توان حدس زد که این خودرو کدام محصول است.به گزارش وب سابت خبری «پیشرانه» به نقل از خودروبانک ، اگر نگاهی به خودروهای پیکاپ از خودروسازان کره جنوبی داشته باشیم، اسامی نام آشنایی همچون هیوندای سانتاکروز به چشم می‌خورد اما در شرایط کنونی بعید به نظر می‌رسد که یک شرکت ایرانی بتواند با هیوندای، آن هم در مورد خودروی مهم و معروفی همچون سانتاکروز به توافق برسد. خودروسازی کیا نیز اصلاً در سبد محصولات خود هیچ پیکاپی ندارد. پس به راحتی می‌توان به این پیکاپ مورد نظر خودروسازی ایلیا رسید. تنها گزینه باقیمانده، سانگ یانگ موسو پیکاپ است که با توجه به فروش این خودروساز قدیمی کره ای به KG Mobility باید گفت که این خودرو با نام KG و احتمالاً با همان مدل موسو به ایران خواهد آمد.

سانگ یانگ موسو در بسیاری از بازارها به موتور ۲.۲ توربودیزل مجهز شده که تقریباً احتمال عرضه با چنین پیشرانه‌ای صفر است! اما به نظر می‌رسد که موسو می‌تواند با موتور ۲ لیتری توربوشارژ ۲۲۴ اسب‌بخاری و گیربکس ۶ سرعته خودکار به بازار ایران بیاید. شتاب صفر تا صد این خودرو حدود ۹.۴ ثانیه است و نیروی تولید شده به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

اصلاً مشخص نیست که این خودرو با چه امکاناتی به بازار ایران خواهد آمد و حتی بیان نشده که عرضه آن به صورت وارداتی CBU خواهد بود و یا بحث تولید داخل در دستور کار خودروسازی ایلیا است. اما هر آنچه باشد، عرضه سانگ یانگ موسو می‌تواند شوکی به بازار پیکاپ‌های داخلی وارد کند و خود را در میان انبوهی از پیکاپ‌های چینی، خود را به عنوان تنها پیکاپ کره‌ای معرفی کند. کارت برنده‌ای که می‌تواند بسیاری از رقبای چینی خود را کنار بزند.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟