شرایط ثبت نام خودروهای برقی اعلام شد + جزئیات

شنبه - 29 اردیبهشت 1403

با شکست فروش خودروهای برقی در سامانه یکپارچه وارداتی ها، بستر و شرایط جدیدی برای خرید این خودروها توسط افراد جدید فراهم شد. شرایط فروش خودروهای وارداتی برقی ۱۶ اردیبهشت برای اولین بار در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی منتشر شد تا ثبت نام کنندگان اسفند ۱۴۰۱ در صورت تمایل بتوانند این دست خودروها را خریداری […]

با شکست فروش خودروهای برقی در سامانه یکپارچه وارداتی ها، بستر و شرایط جدیدی برای خرید این خودروها توسط افراد جدید فراهم شد.

شرایط فروش خودروهای وارداتی برقی ۱۶ اردیبهشت برای اولین بار در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی منتشر شد تا ثبت نام کنندگان اسفند ۱۴۰۱ در صورت تمایل بتوانند این دست خودروها را خریداری کنند. با گذشت چند روز از عرضه خودروهای برقی مشخص شد که از میان حدود ۳۰ هزار ثبت نام کننده، تنها حدود ۳۰ عدد تقاضا برای خرید تمام برقی ها ثبت شد و استقبال بسیار کمی صورت گرفت. 

با توجه به این قضیه و عدم خرید خودروهای برقی توسط تاکسیرانی، تصمیم بر آن شد تا فروش تمام برقی ها با محدودیت های کمتری انجام شود. از این رو بستر جدیدی برای فروش این خودروها در سایت evauto.ir فراهم شد تا علاقه مندان به خرید خودروهای برقی بتوانند از میان خودروهای عرضه شده، گزینه مناسب را انتخاب و خریداری کنند.

خودروهای برقی قابل عرضه

با توجه به خودروهای تمام برقی ثبت سفارش شده توسط وارد کنندگان، می توان گفت که احتمال حضور محصولاتی نظیر آئودی Q4 E-tron، آئودی Q5 E-tron، تویوتا BZ3، تویوتا BZ4، اشکودا انیاک، هونگچی E-QM5، لونا GRE، کی ام سی E-J7، هوندا ENS1 و … در سامانه evauto.ir وجود دارد.

اطلاعیه شماره ۱ ثبت‌نام عرضه خودروهای برقی وارداتی – اردیبهشت ۱۴۰۳

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، از روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی در اطلاعیه بعدی انتخاب نمایند.

متقاضیان محترم باید از تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ تا ساعت ۱۳:۰۰ روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی و مبلغ یک میلیارد ریال مسدود نمایند.

فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی شامل ۳ مرحله است:

– مرحله اول: بلوکه نمودن مبلغ یک میلیارد ریال و ثبت نام در سامانه خودرو های برقی

– مرحله دوم: اولویت بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت های عرضه کننده خودرو برقی

– مرحله سوم: ارسال دعوتنامه ازسوی عرضه کنندگان و عقد قرارداد با خریداران

مرحله اول: ثبت‌نام

• درمرحله ثبت‌نام، متقاضیان ابتدا می‌بایست یک حساب وکالتی به نام خودروی برقی توسط متقاضیان در بانک‌های عامل(مندرج در سامانه) افتتاح و مبلغ یک میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک‌های مذکور مسدود نمایند.

• وجه مسدود شده که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می‌گردد تا زمان اعلام نتایج قطعی باید در حساب مسدود مانده و برداشت وجه به منزله ابطال ثبت¬نام است.

• ثبت نام یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ادامه خواهد داشت.

مرحله دوم: اولویت بندی و ارسال اطلاعات

• پس از پایان ثبت‌نام، اولویت بندی در حضور نهادهای نظارتی صورت خواهدگرفت.

• متقاضیان می‌توانند وضعیت تخصیص را پروفایل خود مشاهده نمایند.

مرحله سوم: ارسال دعوتنامه و عقد قرارداد

• در این مرحله، دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان برای متقاضیان ارسال خواهد شد و عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.

نکات مهم

• امکان انصراف از معامله تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با وارد کننده خودرو از سوی خریدار در سامانه، بدون جریمه، وجود دارد.

• صرف افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد کرد و به میزان عرضه صورت گرفته به تقاضاها پاسخ داده خواهد شد.

• عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

• متقاضیانی که علی رغم مسدود سازی مبلغ اعلام شده، اقدام به ثبت نام نکنند نیز به طور کلی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف میگردند.

• اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟