توقف شماره گذاری پراید

ضرورت تعریف جایگزین پیش از توقف شماره گذاری پراید

یکشنبه - 24 شهریور 1398

پیشرانه- یک کارشناس صنعت خودرو گفت: توقف شماره گذاری پراید از سال آینده بدون در نظر گرفتن جایگزینی برای این خودرو بر بازار خودرو تاثیر می گذارد و این احتمال وجود دارد که بازار خودروهای کارکرده را رونق ببخشد.

پیشرانه- یک کارشناس صنعت خودرو گفت: توقف شماره گذاری پراید از سال آینده بدون در نظر گرفتن جایگزینی برای این خودرو بر بازار خودرو تاثیر می گذارد و این احتمال وجود دارد که بازار خودروهای کارکرده را رونق ببخشد.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» شهرام آزادی با تاکید بر این که تا زمانی که جایگزین مناسبی برای این خودروها در نظر گرفته نشود خروج این خودروها امکان پذیر نخواهد بود، افزود: خروج خودروهای قدیمی از جمله پراید نیازمند پیش بینی خودرو جایگزین است که این امر نیز در شرایط فعلی امکانپذیر نیست.

وی با اشاره به عدم اجرای برنامه ای خاص برای حذف پراید در شرکت های خودروسازی اظهار کرد: به طور قطع جایگزین کردن خودرویی به جای پراید از موارد ضروری است اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده ضمن آن که پراید خودرویی اقتصادی است که با حذف آن، دیگر توان خرید خودرو برای قشر عظیمی از جامعه وجود نخواهد داشت و به همین راحتی نمی توان توقف شماره گذاری پراید آن را اجرایی کرد.

وی با اشاره به اصرار پلیس راهور و سازمان ملی استاندارد مبنی بر توقف شماره گذاری پراید از سال آینده تصریح کرد: سایپا تا به امروز با هدف ارتقای استانداردهای این خودرو اقدامات لازم را انجام داده اما رسیدن به استانداردهای ایده آل در پلتفرم این خودرو وجود ندارد براین اساس زمزمه توقف خط تولید پراید مطرح شد.

آزادی با بیان این که با حذف پراید شاهد رونق خودروهای کارکرده در بازار خواهیم بود، تصریح کرد:  به طور قطع خریداران خودروی پراید، توان خرید خودرو با قیمت بالاتر را ندارند و خودروهای کارکرده در این شرایط یکی از گزینه های اصلی برای این گروه محسوب خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: ساختارهای موجود درکشور برای توقف تولید خودروهای قدیمی از جمله پراید فراهم نیست و تمهیدات جانبی در این زمینه دیده نشده ضمن آن که گزینه دیگری در مقابل این خودرو پیش بینی نشده است تا بتوان توقف خط تولید پراید را انجام داد.

وی راهکار حل این مشکل را تعریف جایگزینی برای این خودرو و سپس توقف خط تولید پراید دانست و تصریح کرد: ابتدا لازم است محصولاتی جایگزین برای این خودروها تعریف شود و سپس به‌تدریج خودروهای قدیمی از خطوط تولید خارج شوند؛ زیرا حذف ناگهانی بدون پیش بینی موارد لازم به بازار خودرو ضربه خواهد زد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟