کی ‌ام ‌سی ایگل برقی

باز کردن گالری تصاویر
41 کیلووات ساعت
1 عدد
120 کیلووات ساعت
۳۸۵ کیلومتر
8.7 ثانیه
مشاهده سایر مشخصات
مزایا
آلودگی صفر
طراحی به نسبت قدیمی
معایب
نبود زیرساخت‌های شارژ

پیشرانه- با توجه به روند کلی برقی شدن انواع خودروها در بازار جهان، شرکت‌های خودروساز داخلی هم رفته‌رفته به این سمت حرکت می‌کنند تا تولیدات متنوع برقی را در سبد خود جا دهند. در این میان شرکت‌ کرمان موتور در کنار عرضه محصولات مونتاژی و وارداتی، قصد دارد تولیدات با برند ملی خود را نیز به بازار بفرستد؛ بر همین اساس کی‌ ام‌ سی ایگل EV به‌عنوان یک سدان کوچک برقی قرار است در فهرست تولیدات کرمان موتور قرار بگیرد.

این ماشین برقی بر اساس پلتفرم جک جی ۴ طراحی‌شده و می‌تواند گزینه مناسبی برای خانواده‌هایی با توان مالی نه‌چندان بالا به‌عنوان یک ماشین برقی باشد.

مشخصات فنی کی ‌ام ‌سی ایگل برقی

ماشین کی ‌ام ‌سی ایگل برقی کرمان موتور برای تأمین قدرت محرک خود دست به دامن یک موتور الکتریکی با ظرفیت توان ۱۲۰ کیلووات و ۲۸۰ نیوتن‌متر شده است. این موتوربرقی قدرت خود را از طریق یک گیربکس تک سرعته  به چرخ‌های جلو می‌فرستد. منبع تأمین انرژی ایگل ایوی یک باتری لیتیومی به ظرفیت ۴۱ کیلووات ساعت است. این باتری می‌تواند پیمایشی در حد ۳۸۵ کیلومتر با سرعت متوسط ۸۰ کیلومتر بر ساعت را برای سدان برقی کرمان موتور به وجود بیاورد. حداکثر زمان لازم برای شارژ باتری به‌صورت فست شارژ هنوز اعلام‌نشده اما با توجه به برخورداری از پورت شارژ ۵۰ کیلووات به نظر می‌رسد این زمان به چیزی حدود یک ساعت برای شارژ از ۲۰ تا ۸۰ درصد برسد.

ضمناً یک پورت شارژ معمولی با ظرفیت ۵.۵ کیلووات نیز برای شارژ این باتری توسط برق خانگی روی ایگل برقی وجود دارد.

شتاب صفر تا صد ایگل برقی حدود ۸.۷ ثانیه عنوان‌شده و بیشترین سرعت آن نیز برابر ۱۶۲ کیلومتر بر ساعت است. این خودروی برقی ۱۲۳۸ کیلوگرم وزن دارد.

بررسی طراحی ایگل EV

ماشین ایگل ایوی ازلحاظ طراحی، نسخه فیس‌لیفت و به‌روز شده اتاق جک جی ۴ محسوب می‌شود. روی این اتاق کارهایی صورت گرفته که باعث می‌شود تا نمای چهره ایگل به‌مراتب زیبا و جذاب‌تر از جک جی ۴ باشد. در این نما طرح گرافیک داخلی چراغ‌ها، فرم جلوپنجره و به‌طورکلی اکثر المان‌های اصلی تغییر کرده تا به کمک دو خط نواری کرمی رنگ، پرتره امروزی و کاملاً متفاوتی نسبت به چهره قدیمی جک جی ۴ پیدا کند.

در نمای عقب نیز تقریباً همین مراحل پشت سر گذاشته‌شده تا شاهد فرم جدید سپر، طرح جذاب‌تر چراغ‌ها و به‌طورکلی نمایی هماهنگ‌تر با قسمت جلو باشیم؛ اما در نمای بغل همان طرح قالب اصلی جک جی ۴ کاملاً مشخص است که شاید هماهنگی و تطابق زیادی با طرح نوین چهره و قسمت پشت نداشته باشد. درمجموع باید گفت که طراحی ظاهری ایگل EV کرمان موتور نسبت به خودروهای هم‌رده داخلی نظیر تارا و شاهین قابل دفاع است و در نوع خود زیبا به نظر می‌رسد اما به‌هرحال نسبت به خودروهای روز دنیا، این سبک طراحی امتیاز به‌مراتب پایین‌تری دریافت می‌کند.

در مورد طراحی داخلی ایگل برقی باید گفت تا زمان نگارش این مطلب هنوز تصاویر رسمی منتشرنشده اما به نظر می‌رسد که همان کابین داشبورد و نمای داخلی جک جی ۴ با کمی تغییرات جزئی، روی اتاق ایگل برقی کرمان موتور انجام‌وظیفه خواهد کرد. این فضای داخلی ازلحاظ کیفی نسبت به محصولات هم‌رده داخلی وضعیت بهتری دارد اما نباید انتظار متریال کاملاً مرغوب را از آن داشته باشید. فضای داخلی اتاق نسبتاً جادار است و یک صندوق‌عقب بزرگ هم در قسمت پشت خودرو تعبیه‌شده که می‌تواند راهگشای مشکلات شما در انجام مسافرت‌های خانوادگی باشد.

آپشن‌ها و امکانات ایگل برقی کرمان موتور

کروز کنترل، دو کیسه هوای جلو، کنترل کشش، کنترل پایداری، کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، حسگر فشار باد تایرها، پدال هوشمند، نمایشگر اطلاعات باتری، ترمز پارک برقی، بلوتوث و رادیو، سیستم خودروهای متصل و… مهم‌ترین امکانات ایگل برقی محسوب می‌شوند‌.

قیمت کی ‌ام ‌سی ایگل برقی

در زمان نگارش این مطلب هنوز قیمت رسمی ماشین کی‌ ام‌ سی ایگل ای وی اعلام‌نشده اما انتظار می‌رود که قیمت آن برای سال ۱۴۰۳ بیش از یک میلیارد تومان ارزیابی شود. اگر واردات خودروهای برقی آن‌طور که وعده داده‌شده با تعرفه ناچیز صورت بگیرد، آن‌وقت در این محدوده قیمتی احتمالاً رقبای چینی جدید و جذاب‌تری از سری ماشین‌های برقی به بازار ایران خواهد آمد که می‌توانند کار را برای ایگل برقی بسیار دشوار کنند.

نویسنده حسین باباپور

 

 

مشخصات فنی

موتور
ظرفیت باتری 41 کیلووات ساعت
تعداد موتور 1 عدد
توان موتور 120 کیلووات ساعت
برد مفید ۳۸۵ کیلومتر
انتقال نیرو
حداکثر گشتاور 285 نیوتن متر
جعبه دنده e-CVT
شتاب ۰ - ۱۰۰ 8.7 ثانیه

موارد ایمنی

دو کیسه هوای جلو- ABS- ESC-TCS-HAC-HDC-

ویژگی های رفاهی

حسگر فشار باد تایرها، پدال هوشمند، نمایشگر اطلاعات باتری، ترمز پارک برقی، بلوتوث و رادیو، سیستم خودروهای متصل

نظر شما چیست؟