کادک

خودکفایی در کرمان موتور به سبک کادک

دوشنبه - 12 آبان 1399

پیشرانه- از آغازین روزهای افتتاح  شرکت کرمان موتور چند هدف به‌طور خاص در رئوس برنامه‌های این شرکت بوده است. ایجاد اشتغال، کاهش ارزبری و بومی‌سازی تکنولوژی از سرفصل‌های اصلی برنامه‌های هرساله این مجموعه بوده است.

پیشرانه- از آغازین روزهای افتتاح  شرکت کرمان موتور چند هدف به‌طور خاص در رئوس برنامه‌های این شرکت و شرکت طراحی مهندسی قطعات کرمان خودرو یا همان کادک بوده است. ایجاد اشتغال، کاهش ارزبری و بومی‌سازی تکنولوژی از سرفصل‌های اصلی برنامه‌های هرساله این مجموعه بوده است.

به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» از سال ۱۳۹۶ شرکت کرمان موتور نسبت به خودکفایی قطعات و مجموعه‌های خودروهای تولیدی رویکرد جدیدی را اخذ کرده که نتیجه آن خودکفایی از  ۳۳ تا ۴۲ درصد در خودروهای جک شده است.

این رقم تا سال ۱۴۰۰ به ۷۰ درصد ساخت داخل با تولید قطعات بدنه خواهد رسید. هدف بعدی خودکفایی قطعات موتوری و محوری خودرو با چشم‌انداز داخلی سازی موتور تا سال ۱۴۰۱ است.

آنچه در پیش رو است و در بخش تحقیق و توسعه شرکت کرمان موتور محقق خواهد شد فعالیت در ساخت و تولید پیشرانه‌های برقی و سیستم‌های مرتبط با آن با رویکرد حفظ محیط‌زیست و کاهش آلودگی هوا است.

تمامی این فعالیت‌ها در جهت رسیدن به امکان داخلی سازی با استفاده از حداکثر توانایی کشور در تولید قطعات، استفاده از نیروی کار محلی و بومی‌سازی تکنولوژی است و شرکت طراحی مهندسی قطعات کرمان خودرو (کادک)، به‌عنوان بازوی اجرایی صنایع خودروسازی کرمان این مجموعه را همواره همراهی کرده است.

 

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟