تولید خودرو اقتصادی قابلیت رقابت با سایر خودروسازان را ایجاد می کند

یکشنبه - 6 شهریور 1401

پیشرانه – عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تولید خودروهای اقتصادی با قیمت مناسب و کیفیت بالا قطعا قابلیت رقابت و عرضه در خارج از کشور را خواهد داشت و بر همین اساس باید این رویکرد را با سرعت بیشتر دنبال کرد.

پیشرانه – عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تولید خودروهای اقتصادی با قیمت مناسب و کیفیت بالا قطعا قابلیت رقابت و عرضه در خارج از کشور را خواهد داشت و بر همین اساس باید این رویکرد را با سرعت بیشتر دنبال کرد.

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» رضا تقی پور در بازدید از سالن سایپا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو و گفت: در این نمایشگاه فضای مناسبی فراهم شده تا کسب و کارهای حوزه صنعت در تعامل با همدیگر قرار بگیرند و مباحث فنی، اقتصادی و تعامل با هم را انجام دهند. البته در این نمایشگاه محصولات جدیدی عرضه شده و باید با شتاب بیشتری این روند همکاری و عرضه محصولات جدید دنبال شود.

تقی پور افزود: این نمایشگاه نمادی از مفهوم اقتصاد مقاومتی و خودکفایی اقتصادی است که رهبر انقلاب همواره مورد تاکید قرار داده اند و صنعتگران باید با قطع وابستگی و افزایش عمق تولید به دنبال افزایش تیراژ تولید و کیفیت و رضایت مندی مردم باشند.

او در خصوص محصولات جدید عرضه شده در گروه سایپا گفت: در حوزه های مختلف اقدامات خوبی در گروه سایپا صورت گرفته و ارایه محصولات جدید قابل تقدیر است ولی باید با سرعت بیشتری این موارد با کیفیت مناسب و قیمت اقتصادی و در زمان کوتاه محقق شود و تجربه نشان داده که مردم کشورمان قدردان  هستند و با دیدن شرایط مناسب حتما از خودروسازان داخلی و محصولاتشان استقبال خواهند کرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس، تولید اقتصادی در سایپا را امیدوار کننده دانست و گفت: در همین نمایشگاه خودروی اقتصادی تولید و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته که مراحل انجام کار آن در حال اجرا است ولی باید این چنین کارهایی سرعت بگیرد چرا که در حال گذار هستیم.

 او تصریح کرد: تاکنون در شرکت های خودروساز کشور، تولید صنعتی وجود نداشته و امیدوارم به زودی به شرایطی برسیم که در تیراژ تولید ثبات داشته باشیم و نیازمندی برای هر خودرویی، به کشورهای دیگر به حداقل برسد و دراین صورت کلاس کیفیت کار خودروسازان بالا خواهد رفت.

تقی پور در خصوص ارتباط گروه سایپا با شرکت های دانش بنیان و داخلی سازی قطعات گفت: بهره گیری از شرکت های دانش بنیان یک معادله برد- برد است و توقع است که در هر محصول جدید قابلیت نو و خلاقانه ای دیده شود و خوشبختانه در داخل کشور این پتانسیل وجود دارد. سایپا در ارتباط با دانش بنیان ها تاکنون بسیار خوب عمل کرده و امیدوارم خیلی زود خروجی این همکاری مشترک را مردم به صورت کامل ببینند و استفاده کنند.

او افزود: تعدادی از شرکت های دانش بنیان اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند که خودروسازان در این زمینه باید با در نظر گرفتن مباحث اقتصادی بتوانند این موضوعات را مورد بهره برداری قرار دهند و در خط تولید استفاده کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در حوزه افزایش تیراژ تولید گفت: افزایش تولید خوبی در خودروسازی ها انجام شده و آمارهای قابل قبولی داده شده و خوشبختانه خودروهای ناقص و کف پارکینگ به صورت کامل تکمیل و تعهدات شرکت ها در حال به روز شدن است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟