قیمت جدید ایران خودرو و سایپا

قیمت جدید ایران خودرو و سایپا تعیین تکلیف شد

یکشنبه - 28 اردیبهشت 1399

پیشرانه- قیمت جدید ایران خودرو و سایپا در آخرین جلسه شورای رقابت تعیین تکلیف شد.

پیشرانه- قیمت جدید ایران خودرو و سایپا در آخرین جلسه شورای رقابت تعیین تکلیف شد

به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه در جلسه هفته گذشته شورای رقابت مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا که مشمول انحصار بودند مشخص شد، اظهارکرد:  در آن جلسه محصولات ایران خودرو مجوز ۱۰ درصدی و سایپا مجوز افزایش ۲۳ درصدی نسبت به قیمت  بهمن سال ۹۷ را کسب کردند.

وی با بیان اینکه به دلیل توقف واردات خودرو برخی از محصولات این دو شرکت که  انحصاری نبودند مشمول انحصار شده و باید دستور العمل قیمت گذاری آنها هم مشخص شود، افزود: بر همین اساس در جلسه امروز شورای رقابت برای این دسته از خودروها هم دستورالعمل قیمت گذاری تعیین شد.

رئیس شورای رقابت تصریح کرد: در قیمت جدید ایران خودرو و سایپا که مشمول بازار انحصاری شده اند قیمت پایه ۹۶ در نظر گرفته شده است به نحوی که شورا با محاسبه تورم سال های ۹۷ و ۹۸ و کسر افزایش قیمت بهمن ماه ۹۷   از مجموع تورم دو سال ۹۷ و ۹۸ دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را امروز تعیین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

به گفته وی ، قرار است جزئیات تغییر قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا توسط ستاد تنظیم بازار به آنها ابلاغ شود.

شیوا در خصوص قیمت گذاری سایر خودروهای موجود در بازار از جمله شرکت های چینی ، گفت: این موضوع هم دستور کار قرار گرفته و در حال بررسی آن هستیم.

گفتنی است اواخر هفته گذشته قیمت خودرو پراید ۱۱۱ معادل ۴۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ساینا قیمت ۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، تیبا صندوقدار  قیمت ۵۲ میلیون تومان و  تیبا هاچ بک ۵۹ میلیون تومان تعیین شده بود.

همچنین قیمت رسمی سمند ال ایکس ۷۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، قیمت خودرو دنا ۹۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت پژو ۴۰۵ نیز ۶۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، رانا ۷۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، خودرو پژو ۲۰۶ تیپ دو ۷۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، پژو پارس ۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز ۹۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده بود.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟